Rádio Blaník nově v Domažlicích na 101 FM

blanik_slunicko

Nejposlouchanější regionální rádio v České republice, Rádio Blaník, mohou od 18. listopadu naladit posluchači v západočeských Domažlicích.

Jak upozornil server RadioTV.cz Jaroslav Eret, náš pravidelný čtenář a fanoušek na Facebooku, Rádio Blaník naladí nově posluchači v Domažlicích na 101 FM. Vysílač se nachází na ulici Kozinova 234, síla kmitočtu je 100 W. Zasáhnout tak může více než 15 tisíc posluchačů. Rádio Blaník dle mapy Jihlavského DX Clubu plánuje expanzi do dalších měst, v koordinaci je několik kmitočtů.

DOPLNĚNO 29.11.: Oficiálně spustilo Rádio Blaník nový kmitočet dnes, v úterý 29. listopadu. „Je to pro nás samozřejmě dobrá zpráva! Rádio BLANÍK má v Plzeňském kraji již nyní silné postavení, jehož důkazem je dlouhodobé celkové první místo v žebříčku poslechovosti zdejších rozhlasových stanic. O naše programové a hudební schéma mají posluchači v západních Čechách bezpochyby velký zájem a my jsme tak rádi, že si nás budou nyní moct v dobré kvalitě poslechnout také v Domažlicích,“ dodal programový ředitel Daniel Rumpík.

mp_blanik11

Autor článku:

Komentáře (10)

 1. Jaroslav Eret

  Dobrý den redakce RadioTV možná že tu bude hrát rádio Blaník v Sokolově na 103.7 FM výkon vysílače asi bode 50 wattů
  ještě to není jisté protože se musí zjistit jestli to bude možné vysílat na 103.7 FM
  Na 103.8 fm Vogtland Radio Markneukirchen Sasko – Německo 500 wattů 28 km od Sokolova a na 104 , 1 je tam Rádio Frekvence 1 z Krašova u Bezvěrova okresu Pzeň sever výkon vysílače je 65 Kilowattů 36 km od Sokolova . Možná to svalí Český telekomunikační úřad a pak Rada pro rozhlasové a televizní vysílání . vidím to na 50 na 50 necháme se překvapit jek to dopadne že v Sokolově už je Frekvence 1 na 102.1 fm výkon vysílače je 500 wattů podle mého názoru je možné že to dostanou ten kmitočet pro Sokolov a okolí na 103 . 7 FM pozdravem Jaroslav Eret z Habartova u Sokolova

  1. Pavel RŮŽIČKA

   Snůška hloupostí, nemá cenu reagovat pane kolego!

  2. violista

   A Chebsko má stále co …. no ho..no :-D Přeci klasika. Dle mapy nechápu co to sem má zasahovat do Mariánek za signál. Tady žádnej Blaník nehraje.

  3. Pavel RŮŽIČKA

   To má být 104,7 Plzeň – Radeč – 10KW. Nevím na jaký přijímač tento kmitočet lovíš, ale na tranzistorák to jistě nepůjde, ale na nějakou rozumnou anténu by nějaký výsledek mohl být, tedy pokud nejsi někdo pod kopcem u rybníka.

  4. Petr Kružík

   Mapku prosím neberte jako „všelék“ ukazující pokrytí u všech pozic. Má za úkol načrtnout +- pokryté území dané stanice, kmitočtu. Problémy s nekonzistencí výsledku musí notně nastat pro nevyužívání plně zkoordinovaných parametrů, užití reálných antén, vs. ideálních-modelových. Zarušení jinou stanicí, kde nelze přesně odhadnout kam až jednotlivý signál sahá. Prostými změnami počasí a podmínkami šíření. V údolích řek, kde okolí je pokryto a spodek ne (příklad Mariánek). Přesnější je zkrátka mapka generovaná ve výpočetním systému, která má ale jiné rozlišení, velikost a jiné než ilustrativní poslání. (autor mapky)

  5. violista

   Tady má hrát Radeč? To snad někdo nemyslel ani vážně :-D Možná bez těch kopců by to tu i hrálo. Sotva tu hraje Krašov a ten topí o sto šest … né tak něco vzdálenějšího z těchto směrů. kdo tu kdy byl, tak jsme hluboko v údolí pod úpatím 200m pod Slavkovkým lesem, takže stín jako blázen. Naopak terén otevřen směr jihovýchod (Domažlice, Klatovy) a Bavorsko. Směr západ taky mizérie, ale něco málo sem proleze od Chebu. Zde je Blaníkovská tma. Jinak ano, ladím FM na klasické přijímače či HiFi věž s kouskem drátu. Nějakou obr anténu na Dx zde mít stejně nemohu … nejsou podmínky. Leda jí strčit na půdu :-)

 2. Pavel RŮŽIČKA

  V článku je chybně uvedeno, že Blaník jede v Domažlicích od minulého týdne! Blanik Z na kmitočtu 101 MHz jede z Domažlic min. už od 18. listopadu, kdy jsem jej ladil u Plzně na kótě Krkavec!

  RadioTV opět informuje pozdě a chybně :-(

  1. Jerry Prohaska

   Dobrý den,

   děkuji za připomínku. Oficiálně spustilo Rádio Blaník kmitočet až dnes – 29/11/2012. Omlouvám se za uvedení „od minulého týdne“, nějak jsem si v neděli neuvědomil, že to vyjde v pondělí. Již jsem to napravil. Děkuji za pochopení.

  2. Pavel RŮŽIČKA

   nic se neděje :-)

 3. Václav Kadlček

  No k panu Eretovi: jsem z druhého konce republiky a jak od sebe mohou rozestupy rádií blízké lokality (ve mětě)? 0,4Mhz je správná odpověď. Nebo mi snad chcete říct že už léta se ruší navzájem fungující u Vás na plzeňsku 101,3(E2) se 101,7(CR 2)? I když 0,4MHz je to podle mě moc tak rozhodně to stačí na 36 km, tam v pohodě i 0,3MHz. Ten německý si nedovedu představit, ale když bude český vysílač omezen směrem na Německo, tak to pojede.
  A mimo jiné někde se ČASu Brno přezdívá moravský blaník, tak ten jsem prvně naladil již 13.11. na jeho nové rosické frekvenci 92,2, tak necháme se překvapit, kdy se tu bude informovat, jestli vůbec.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: