Rádia Čas a Beat od RRTV nové kmitočty nezískala

rrtv-logo.jpgRada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém čtvrtém letošním zasedání další kmitočty, hned pět jich ale zamítla. 

Provozovateli Juke Box s.r.o. (Rádio Čas – FM, okruh Radio Čas Rock) neudělila souhlas se změnou územního rozsahu, kmitočty Ostrava – Poruba 102,8 MHz/100 W a Ostrava – Michálkovice 90,3 MHz/300 W z důvodu negativního stanoviska ČTÚ nebudou šířit rockovou mutaci Rádia Čas.

PSALI JSME: Třinecký éter rozřízne Rádio Čas – Rock

O nové dva kmitočty nebude bohatší ani provozovatel Broadcast Media s.r.o. (Radio Beat), ten se ucházel o kmitočty Velká Bíteš 96,5 MHz alt. 91,6 MHz alt. 93,7 MHz/200 W, Humpolec 107,9 MHz alt. 101,6 MHz/200 W. Důvodem bylo opět zamítavé stanovisko ČTÚ.

Route Radio, s.r.o. (Rádio Dálnice) získává další kmitočty, nově bude moci vysílat i na následujících frekvencích – Humpolec 95,8 MHz/50 W, Jáchymov na Moravě 104,1 MHz/50 W, Ostředek 88,6 MHz/50 W a Ostrovačice 94,2 MHz/50 W. Kmitočet Brno 98,1 MHz/1 kW se mu získat nepodařilo.

RRTV udělila provozovateli Česká rozhlasová, s. r. o. souhlas ke změně územního rozsahu vysílání a souboru technických parametrů spočívající ve změně stanoviště kmitočtu Sezimovo Ústí 94,5 MHz/200 W na Tábor-město 94,5 MHz/200 W.

Společnosti Radio West Plzeň, s. r. o. udělila RRTV transformační licenci k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů pro program Rádio EVROPA 2 – Západ na kmitočtech Plzeň 101,3 MHz / 10 kW a Plzeň 92,2 MHz / 0,1 kW na dobu do 10. října 2025.

Autor článku:

Komentáře (10)

 1. Ivo Rottenberg

  Co je to za ptákovinu. Pařízek v jedné ze svých společností, stojí proti Pařzkovi druhých svých společností. To se nikdo nepodívá do Obchdního rejstříku, kde se to Pařízky jen hemží:-))))

  1. Jose

   Cibule by se sehnala, když by se chtělo, ale jejich experti a výpočetní střediska jim vypočítala, že čeští posluchači, to mají raději, prý bez cibule, dokonce došli k závěru, že bez cibule, prý ten guláš údajně bude, ještě chutnější, cibule prý je stará a oni jsou super moderní, tak už jí přece nemohou používat, takovou zastaralou věc, prý by jí nikdo nejedl, navíc významně ušetří. A protože přeci chtějí vařit všem, tedy např. i vegetariánům, tak se rozhodli, že z toho guláše rovnou odbourají i maso, to prý bude teprve, ten jejich nejlepší guláš. A když už byli v tom škrtání, rozhodli se, že vynechají i sůl, ta je prý také škodlivá a solit se tolik nemá, prý to není zdravé.

 2. Vilém Doležal

  Radio Dálnice,,,, je mi z toho zle…. tisíce kmitočtů a o ničem. Kdyby raději ten Humpolec dali Beatu. Tady na Pelhřimovsku ho nechytáme a je to škoda. Beat vysílá z Jihlavy, z J. Hradce, Tábora ale všechno je slabé….

 3. Václav Kadlček

  Přesně tak! Beatu by stačily ty 2 zamítnuté kmitočty a měl by v podstatě D1 pokrytou až do Brna a nebyly by to kilowatty. Něudělení frekvencí Beatu a jeho nespojitost na D1 je ochrana Pařízka stejně jek bránění COuntry radia do Brna. Přitom „dálniční vysílačka“ už v Humpolci má nějakých 91,7 a při pařízkových desetkrát větších výkonech to má jistě cenu dávat další Humpolec. Je známo, že blízkosti vysílače leze do celého pásma parazitní signál,třeba vyškovský vysílač radia Čas u křižovatky dálnic, a teď tomu tak bude každý kilometr, takže při cestování na dálnici pod dipóly rušení slabších stanic možná i toho blbého Impulsu- ale doufám že hudba na radiu dálnice bude lepší.

  1. Matěj Vaňátko

   No, kdyby jenom 91,7. Tenhle podvodný projekt má v Humpolci tyto prostředky:
   91,7 – 50W – Humpolec – Jiřice (D1 – 85km)
   91,7 – 50W – Humpolec – Kamenice (D1 – 97km)
   95,8 – 50W – Humpolec – Krasoňov (D1 – 94km)
   98,6 – 50W – Humpolec – Radostín (D1 – 84km)

   To jako budou mít pro každý 1 km dálnice 1 kmitočet ??? Wow, tak tohle radši nebudu ani komentovat…..

   Jen největší sranda bude to, jestli RRTV přidělí ten kmitočet v Praze bez licenčního řízení. Já bych se tomu u Pařízka ani nedivil.

 4. Matyas

  Bravo – takže tímto končí expanze at již nových či stávajících stanic do regionů – díky tomuto nesmyslu zvaném Dálnice – bude RRTV vydávat negativní,zamítavý postoj -pokud se broadcaster bude o setinu či dvě blížit k těmto 21 rušičkám. Fakt je mi z toho zle – co se tu provádí.Tak aby se konečně rozjelo DAB – co se týče Pražské frekvence 107.9mhz – já bych to neudělil,protože dosti dobře a čistě snad jen vyjímkou centra se v metropoli ladi ČRO Sever na tytéž frekvenci.

  1. Jose

   DAB se asi hned tak nerozjede:
   1) Testy si udělali DANCE RADIO, PROGLAS a ČESKÝ ROHLAS
   2) Poslanci odhlasovali přechod na DAB v roce 2025
   3) K tomuto přechodu, tedy s tím, že přejde v roce 2025 na DAB
   se zatím přihlásila jedna jediné stanice a to ROCK RADIO od Media Bohemia
   4) To bylo, ale ještě za p. KASÍKA,
   p.MEDEK, současný generální ředitel Českého rozhlasu prohlásil,
   že dává přednost DVB-T.
   5) České radiokomunikace sice prohlásily, že mají o DAB zájem,
   ale hlavně až o III. Band. Ten zatím do roku 2012 blokuje televize Nova.
   7) ČTÚ vyhlásil tendr o již teď volný apoužitelný L-Band,
   přihlásila se firma TELEKO i České Radiokomunikace. Ovšem oni nikoho nevybrali. Proč jako obvykle neřekli.
   http://www.radiotv.cz/p_radio/r_technika/tendr-na-digitalni-rozhlas-nema-viteze/

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .