Rada ČRo zítra mimořádně zasedá. Odvolá Kasíka?

ceskyrozhlasfotomaleRada Českého rozhlasu svolala na středu 22. července mimořádné zasedání. Řádně se přitom měla sejít o týden později. Podle vyjádření iniciativ Gorily On-line v ohrožení, Nechceme přeladit a ProWave je jediným bodem zasedání odvolání generálního ředitele Českého rozhlasu Václava Kasíka.

„Ačkoliv Rada ČRo nezveřejnila program mimořádného zasedání, podle našich informací má narychlo svolané jednání posloužit jedinému účelu – a to zmíněnému odvolání Václava Kasíka z funkce. Rychlost, s jakou se Rada snaží generálního ředitele odvolat, vyvolává pochybnosti o motivech jejích členů,“ píše se ve společné tiskové zprávě všech tří iniciativ. Naráží tak na páteční rozhovor Lidových novin s Kasíkem, kde ředitel tvrdí, že cítí výrazný politický tlak

Autor článku:

Komentáře (11)

 1. Ivo Rottenberg

  Myslím, že Kasíka neodvolají, zasedání asi přeruší a tak ostatním zavřou ústa. Je docela možné, že již mají někoho jiného, a dokonce bych se nedivil, kdyby to byl soudruh Anderlík-Jíša.

  1. Jose

   No, nevím jaká je situace teď, ale někdy loni touhle dobou Rada ČRo prosazovala Medka.

  2. Ivo Rottenberg

   ..jenže Medek už, že není o co stát..

  3. Jose

   To máte naprostou pravdu a asi skoro každý s Vámi souhlasí. Jenže se to vykládalo jako politická záležitost. P.Kasík je ČSSD. A p.Medek je ODS a jeho prosazovači, tj.pí.Jaklová atd. jsou ODS. Zdá se tedy, že za vším je snaha ODS o ovládnutí ČRo. Nebo mít tam minimálně za ředitele svého člověka. Alespoň takto se to vysvětlovalo, v tisku, loni.

  4. Jose

   Ostatně, bez podujatosti, mne tak nějak, dodatečně napadá, že teď před volbami, by se to mohlo hodit, proto možná, takový spěch…

  5. Ivo Rottenberg

   Jo, jo, my sprostý lid, víme prd, jak se nahoře hrají šachy nebo už volební guláš?

  6. Jose

   Na jednom z konkurenčních webů zazněla velmi zajímavá reakce od p.Alexandra Arenta. Já to sem prosím, bez jeho dovolení, zkopíruji, snad se na mne za to zlobit nebude:

   ,,To je, José, hluboký omyl. Ten hlas, který má Kasíka odvolat je pan Hazuka, nyní ředitel knihovny, kterému kdosi pohrozil, že pokud neodvolá Kasíka, přijde o místo. A místo Kasíka je již rezervováno za odměnu jinému bývalému řediteli, který podporoval blob tak, že byl odvolán. A kdo také podporuje blob? Jedna mladá dáma, že?

  1. Jose

   No, je pravda, že právě zmíněný konkurenční web dost vytočil tím, že si dohodl rozhor s nimi a po té ho poskytl Lidovkám a iDnes. Takže si s nimi mírnějí řečeno vytřel zadek nebo-li mu byli za kašpárky. (Jde tedy o minulý rozhor, nikoli o tento.) Také je fakt, že to inicioval sám, ty hovory. Tak z iniciativy Radiožurnál-nechceme přeladit, nemáme kam. Zaznělo, že poslední roky už jenom bojuje za udržení místa. A já osobně si říkám, že už ho to musí unavovat nebo musí toho mít také dost. Takže pokud ho odvolají, alespoň si odpočine a bude mít klid. Zase na druhou stranu jako posluchač některých stanic ČRo ho nehodnotím nejhůře, ale skoro nejlépe z porevolučních ředitelů ČRo. Takže ten rok a půl nebo kolik, už taky dosloužit mohl. No, uvidíme, co fakticky, nastane…

  2. Jose

   Takže nejsem tak pitomej a zdá se, že jsem to odhadl dobře. Tak už ho rada ČRo odvolala. A už se spekuluje, že ho nahradí Medek.

  3. Jose

   V celé cause je ještě zajímavý, jeden malinký kamínek do mozaiky. Toto je zkopírované prohlášení pana Radomíra Pekárka, neúspěšného kandidáta na ředitele České televize, cituji: ,, Během této doby jsem se setkal se spoustou zaručených zpráv o tom, jak se politické strany dohodly, kdo bude novým ředitelem a že jejich vliv je rozdělen mezi Český rozhlas a Českou televizi, tak, že pravice (čti ODS) má volné pole působnosti pokud jde o Český rozhlas a levice (čti ČSSD) zase ovládá Českou televizi…“
   A komemntuji. V Čechách vždy platilo, že se vždy vše provalilo a na každé takovéto šeptandě, pravdy trochu. Takže pokud by tomu tak bylo. Mohl být p.Kasík ,,požádán“ (a to z ČSSD) aby se ani příliš nebránil. A ustoupil, tak říkajíc ,,vyšším zájmům“… A jeho nedávná prohlášení byla předpřípravou veřejnosti, na danou operaci.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .