Rada ČRo vyzvala Kasíka k rezignaci

radiotv22AKTUALIZOVÁNO 14:00 – Generální ředitel Českého rozhlasu VÁCLAV KASÍK by měl zvážit svou rezignaci. Míní tak většina členů Rady Českého rozhlasu. Důvodem je podle radních porušení zákona, kterého se měl Kasík dopustit tím, že před lety jmenoval LIBORA KŘIVKU do funkce ředitele svého sekretariátu, aniž by si ověřil, zda má čisté lustrační osvědčení. Křivkovo jméno se objevuje v seznamu komunistické vojenské kontrarozvědky. Jako první o tom informoval web DigiZone.cz.

Na včerejším zasedání Rady ČRo vyzvali radní poměrem hlasů pět ku třem, aby generální ředitel ČRo zvážil svou rezignaci. Protinávrh radní Márie Ptáčkové, aby Kasík kvůli porušení zákona nedostal pravidelné prémie, neprošel. Hlasovali pro něj pouze dva radní a šest jich bylo proti. Pokud by Kasík dobrovolně neodstoupil z funkce, mohou radní hlasovat o jeho odvolání. K němu ale potřebují podle zákona šest hlasů. V současnosti je Rada ČRo osmičlenná (ze zákona má mít členů devět).

AKTUALIZOVÁNO:

REAKCE ČESKÉHO ROZHLASU

Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík byl v kauze bývalého ředitele své kanceláře Libora Křivky od samého počátku záměrně uveden v omyl. Jakmile se o nezpůsobilosti Libora Křivky vykonávat funkci ředitele Kanceláře gen. ředitele dozvěděl, ihned konal.

Český rozhlas hospodaří výborně a důsledně plní svou veřejnoprávní roli. Poslechovost stanic Českého rozhlasu jako celku vzrůstá a důvěra veřejnosti ve značku Český rozhlas je dlouhodobě na vysoké úrovni.

Václav Kasík tak nevidí relevantní důvod, proč by měl rezignovat na funkci generálního ředitele Českého rozhlasu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .