Rada ČRo není spokojena se způsobem prodeje nemovitostí ČRo

ceskyrozhlasnormovanyRada Českého rozhlasu na svém včerejším zasedání požádala generálního ředitele ČRo VÁCLAVA KASÍKA o předložení souhrnného materiálu o plánech prodeje zbytných nemovitostí.

Jedná se např. o budovu v Peci pod Sněžkou, či v Přerově nad Labem. Zvláště v případě nemovitosti v Peci pod Sněžkou radní vyjádřili znepokojení nad způsobem jejího prodeje.

Podle informací místopředsedy rady LADISLAVA JÍŠI bylo výběrové řízení na kupce této budovy zrušeno, přestože už byly vynaloženy určité náklady na jeho přípravu. Jasný není ani osud domu v Dykově ulici v Praze, v němž sídlí studio ČRo 6. Podle informací ekonomického ředitele ČRo ZDEŇKA VODSLONĚ není možné studio přestěhovat do hlavního komplexu Českého rozhlasu přinejmenším do té doby, než projde rekonstrukcí budovat v Římské 15. „Rekonstrukce Římské bude stát nejméně 100 milionů korun a tak vysokou částku nebude Český rozhlas v nejbližší době schopen investovat,“ řekl na zasedání Vodsloň. Koncepci využití a prodeje zbytných nemovitostí má Kasík radě předložit do 13. května.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: