Programové tipy ČRo 3 – Vltava na tento týden

agathachristiemalaPřinášíme vám tipy z vysílání Českého rozhlasu 3 – Vltava pro tento týden. Vltava svým posluchačům nabídne operetu, premiéru rozhlasové hry, hru Agathy Christie, román na pokračování, muzikál i operu.

V pondělí 12. října se posluchači mohou těšit na operetu o třech dějstvích Les Cloches de Corneville (Zvonky cornevillské) od Roberta Planquetta. Zpívá Choeurs du Théatre National de l´Opéra de Paris, hraje Orchestre du Théatre National de l´Opéra-Comique, řídí Jean Doussard. Nahrávka vydavatelství EMI z roku 1973 začíná na Vltavě ve 20:00.

V úterý 13. října nabídne Vltava v Klubu rozhlasové hry premiéru hry norského autora Karla Hoffa s názvem Alvhilda. V titulní roli posluchači uslyší Jaroslavu Adamovou. Hru přeložil František Fröhlich a režíroval ji Dimitrij Dudík. Příběh vypráví o posledních věcech člověka. Stará paní Alvhilda čeká v nemocnici na smrt a hovoří s živými i mrtvými o svém pestrém životním osudu. Alvhilda, která má cenu Prix Italia, začíná ve 21:30.

Ve čtvrtek 15. října začíná ve 20:00 pravidelná Hra pro tento večer. Dramaturgové Vltavy pro tento týden vybrali detektivní aktovku Krysy z pera Agathy Christie v překladu Josefa Váši. Hru o důmyslné léčce na milenecký pár režíroval v roce 1996 Josef Červinka. V hlavních rolích se objeví Simona Stašová a Pavel Soukup.

V pátek 16. října začíná v 18:30 četba na pokračování z románu francouzského spisovatele Jacquese Cazotteho Zamilovaný ďábel. Z vlastního překladu připravil Petr Turek, v režii Ivana Chrze čte Ivan Trojan. Cazotte (1719 – 1792) je považován za předchůdce francouzské fantastické literatury a jeho Zamilovaný ďábel vzbudil velký mezinárodní ohlas.

V sobotu 17. října uslyší posluchači Vltavy v rámci Rozhlasového jeviště od 14:00 muzikál na námět novely Oscara Wildea Strašidlo Cantervillské. Tento muzikál natočil režisér Jiří Roll v roce 1969 jako studiovou podobu své vlastní zájezdové inscenace. Titulní roli ztvárnil Stanislav Neumann. Dále se mohou posluchači těšit na Bohuše Záhorského, Vlastu Fabiánovou, Jaroslava Kepku, Danu Medřickou nebo Josefa Zímu.

V sobotu 17. října se posluchači dočkají také opery. V rámci Operní sezóny Eurorádia 2008-2009 odvysílá Vltava operu Lulu od Albana Berga. Jde o záznam představení opery o prologu a třech dějstvích podle her Franka Wedekinda Skřítek a Pandořina skříňka ze 16. května 2009 z Chicaga. Průvodcem bude muzikolog a specialista na hudbu 20. století prof. Jaromír Havlík. Lulu začíná v 19:00.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .