Podívejte se na mapku pokrytí Rádia Dálnice

radio-dalnice-logo1Nové dálniční rádio, které připravuje společnost podnikatele Radima Pařízka bude mít k dispozici solidní pokrytí čtyř krajů. Bude jej možné naladit prostřednictvím téměř 30 vysílačů napříč Plzeňským a Středočeským krajem,  Vysočinou a Jihomoravským krajem. Teoretická mapka pokrytí zasahuje z malé části i na okraj Prahy, v ideálním případě se tak nové rádio dostane i do části české metropole.

DALŠÍ INFORMACE: Rádio Dálnice už připravuje svůj web

Rádio Dálnice bude provozovat společnost Route Radio, s.r.o., kterou vlastní majitel moravského Rádia Čas Radim Pařízek. Ten má nárok i na kompenzační licenci pro celoplošnou digitální televizi Pohoda, kterou může šířit prostřednictvím DVB-T multiplexů kde má garantovanou programovou pozici.

radio-dalnice-mapkaTeoretická mapka pokrytí Rádia Dálnice, zdroj: JIDXC

POZNÁMKA: Čím nás překvapí Rádio Dálnice?


Autor článku:

Komentáře (8)

  1. Barka

   Musí přece existovat nějaké kontrolní mechanismy aby se tomuhle zatnul típec, ne?

  2. Jose

   Je to stát ve státě a mají té moci trochu mnoho.

   http://www.rrtv.cz/cz/static/council_agency.htm

   Dle 3 bodu od konce se zodpovídají zřejmě pouze Poslanecké sněmovně, která je volí a odvolává. Zdá se, že podle 2 bodu od konce si mohou vyskakovat dokonce i na vládu ČR.

   Zdá se ale, že podle 4 bodu od konce, jsou jejich špatná rozhodnutí schopny zrušit soudy české republiky viz. i tento precedens

   ,,Městským soudem v Praze bylo dne 5. listopadu 2009 zrušeno rozhodnutí RRTV ze dne 12. května 2009, o udělení licence společnosti KALENDÁŘ LIBERECKA spol. s r.o. k provozování rozhlasového vysílání programu Rádio „Dobrý den“, s využitím souboru technických parametrů Mladá Boleslav – Bradlec 103,5 MHz / 200 W. ”

   Ovšem napřed by musel někdo na Dálnici, respektive jejího provozovatele, podat žalobu.

  3. Jose

   Ještě doplním. V této chvíli jsou mi v ČR známé 4 frekvence, které jsou u soudu. Jedna z nich je frekvence po rádiu PRESSTON, mimochodem dobrá frekvence, kterou šlo zachytit až v Liberci. A 3 frekvence EVROPY 2. Ovšem tyto frekvence rádia Dálnice, si o soudy vyloženě koledují a to tak, jak si snad v dějinách, českého porevolučního rozhlasového vysílání, ještě nikdo jiný nekoledoval.

  4. jpa

   A jak říká už klasický film :Už se zase chce zvracet !

 1. Jose

  Ještě mne zaujaly některé zvláštnosti. Za prvé jsem si vzpomněl na příspěvek nějakého čtenáře, už nevím koho, který podotýkal, že dva kmitočty leží zcela mimo dosah dálnice a není tedy zcela žádný důvod aby byly rádiu Dálnice uděšlany v souvislosti s jeho projektem dálnice.

  V licenční smlouvě mne pak zaujaly některé drobnosti. Např. ve zmínce o cizích jazycích je zvláštní samohláska i. Je tam tedy napsáno …i ve třech světových jazycích , anglicky, německy, francouzsky…ovšem je to napsáno tak šalamounsky, že to zní, jako..i třeba… což znamená taky … i netřeba… tedy nejsou ty jazyky předepsané… i možná…což také znamená, že tam být prostě nemusí…

  Další zvláštností je tohle: 50% vlastní tvorby a 50% evropské tvorby…
  My nejsme v Evropě nebo co ? Znamená to tedy jinými slovy 100% české tvorby, když půlka bude za nás a půlka, za to, co z nás je v Evropě nebo jak ?

  Mimochodem velice ostře to koliduje s formáty, ty mají být lehčí rock, pop a country… To znamená bez amerického country a bez amerického popu ?
  Tedy proč místo slova evropský není použito slovo světový ? Velmi zvláštní …

  Co je to cílová skupina 18 Plus ? To je 18-20 ????
  Zvláštní. Takže pro třicátníky už to nebude ????
  To bude disko ?

  Atd.
  Atd. Atd.

 2. Barka

  Jose pamatuješ , jak se to psalo a mluvilo za komoušů? Přesně takhle. Na gymplu se
  psalo o péči o vzhled a ústroj. A přišel profesůrek a poslal mě domů převléci rifle.
  Byly ošoupané , ale čisté, což se o jeho tesilkách říct nedalo. A tady je to stejné,
  jsou určené meze , ale vlastně jsou zrovna popřeny.

  1. Jose

   Jo. Pamatuju. 3 kluky vyhodili z prumky elektro, za to, že v šatně hráli na španělku písničky Karla Kryla. Jednoho za to, že před Tuzexem prodával bony. Jednoho za to, že močil, na veřejnosti. Tedy močil někde u stromu v jedné uličce a nějaký učitel ho při tom viděl. Atd. Nejvíc šli po vlasech přes límec, po jeansech a botaskách. Nic z toho se nosit nesmělo.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .