Oprava budovy Českého rozhlasu se prodraží

radiotv22AKTUALIZOVÁNO 13:00 – Obnova historické budovy Českého rozhlasu (ČRo) pravděpodobně překročí plánovaný rozpočet. Ten původně počítal s částkou půl miliardy korun. Tento rozpočet bude s největší pravděpodobností překročen o 100 milionů korun. Informovala o tom ČTK. Na dnešním veřejném zasedání Rady ČRo to oznámil generální ředitel ČRo VÁCLAV KASÍK. Vycházel ze závěrů dozorčí komise Rady ČRo. Dražší bude například cena stavebních prací spojených s obnovou omítky.

Český rozhlas začal rekonstruovat své sídlo ve Vinohradské ulici v roce 2007. Výsledkem největší rekonstrukce v historii budovy má být ucelený rozhlasový komplex ohraničený ulicemi Vinohradská, Balbínova a Římská.

Budova Československého rozhlasu na tehdejší Fochově třídě byla slavnostně otevřena v prosinci 1933 a rozhlas v ní sídlí dodnes. Podle dřívějších informací ČRo se na budovu od 50. let takřka nesáhlo.

AKTUALIZOVÁNO:

REAKCE ČESKÉHO ROZHLASU

Jak již bylo dříve uvedeno, soutěžní cena zakázky „Rekonstrukce historické budovy ČRo Vinohradská 12“ činí 524 mil. Kč. V tuto chvíli se pohybujeme nad rámec této ceny o 18 mil. Kč. Jakékoliv jiné finanční požadavky jsou předmětem dalších intenzivních jednání mezi investorem a zhotovitelem. Investor, tedy Český rozhlas, jakémukoliv navyšování klade tvrdý odpor.

Nejen proto se informace hovořící o částce 100 mil. Kč, nezakládá na pravdě. Stejně tak na včerejším veřejném zasedání Rady ČRo nezazněl z úst generálního ředitele ČRo Václava Kasíka údaj „100 mil. Kč“, jak mylně informovala ČTK ve své původní zprávě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .