Noc s detektivkou dnes na Vltavě

holmeswatsonmaliSir Arthur Conan Doyle by se dnes dožil 150 let. Český rozhlas 3 – Vltava při té příležitosti dnes na svých vlnách vysílá Noc s detektivkou. Ta začíná na Vltavě dnes ve 20.00 a posluchači se mohou těšit také na jednu premiéru.

Nejprve Vltava uvede slavnou dramatizaci jednoho z příběhů Sherlocka HolmeseSkandál v Čechách. Jako slavný detektiv se představí Viktor Preiss a jeho věrný přítel dr. Watson Otakar Brousek. Režie tohoto kusu se v roce 1998 ujal Josef Červinka.

Následovat bude pořad Velký detektiv v Čechách. Tento pořad připravila Jarmila Konrádová.

Ve 21.15 začne premiéra dramatizace detektivního příběhu Gilberta Keitha Chestertona Tajemný pan Hoope, který přeložil a zdramatizoval Jiří Strnad a režie se ujala Markéta Jahodová.

Po půl jedenácté bude následovat detektivka tentokrát z pera Agathy Christie. Příběh s názvem Krev na chodníku v roce 1994 režíroval Petr Adler.

V jedenáct hodin večer bude ředitel hotelu Du Sauvage a člen švýcarské holmesovské společnosti Ferdinand Salverda provázet redaktora Jiřího Kamena místem smrtelného zápasu Sherlocka Holmese s kmotrem světového zločinu, ďábelským profesorem Moriartym u Reichenbašských vodopádů ve Švýcarsku v pořadu Sherlockův hrob! Nejapný žert nesmrtelného včelaře?

Noc s detektivkou bude pokračovat i po půlnoci, kdy posluchači nejprve mohou poslouchat příběh Lucille Fletcherové Promiňte, omyl, který v roce 2000 režírovala Lída Engelová.

Závěr bude patřit legendární Vraždě v ulici Morgue (Edgar Allan Poe), jejíž dramatizaci v roce 1984 režíroval Petr Adler. V hlavní roli s Jiřím Adamírou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: