Na Měsíc se vydává i ČRo Leonardo

stopa_mesicV pondělí 20.7.2009 v 20:00 uvede ČRo speciální vysílání k historické události.

Jedná se o tříhodinový nekrácený záznam vysílání Československého rozhlasu v době, kdy na Měsíci stanul první člověk. Po čtyřiceti letech se tak do vašich uší dostane vysílání pod taktovkou redaktorů Ivo Budila a Jana Petránka, díky nimž si můžete celou událost připomenout. Celý program byl uchován podle Českého rozhlasu ve výborné technické kvalitě, posluchači si tudíž mohou vychutnat nezkrácený záznam. Připraveny jsou i webové aktivity – speciální stránky ČRo Leonardo. Na své si příjdou i uživatelé serveru Facebook.com, pro ně jsou připraveny speciální stránky.

Více o projektu sdělil Robert Tamchyna, redaktor Českého rozhlasu Leonardo: „Začínáme tehdejší rozhlasovou besedou o projektu Apollo a pokračujeme programem, který se vysílal živě a v němž pozvaní odborníci diskutují o průběhu kosmického letu, přistání na Měsíci a pohybu kosmonautů na povrchu Měsíce.“ Akci doplní i hodnocení odborníků, povedou úvahy nad tím, kdy třeba poletí člověk na Mars, přenos doplní dnešní vzpomínky významných osobností jako Jana Petránka, Dr. Jiřího Grygara a Dr. Antonína Vítka.

Pokud nestihnete premiéru na Českém rozhlasu Leonardo, nemusíte zoufat. Repríza ohlédnutí za přistáním amerických kosmonautů na Měsíci zařadí ČRo v repríze v úterý 21.července od 13:00. Záznam bude posléze umístěn na webových stránkách ČRo ve streamu. Tuto sobotu plánuje speciální vysílání i Český rozhlas 3 Vltava, více jsme psali v aktualitě Sobotní Den na Měsíci na Vltavě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .