Na 5. zasedání RRTV nebyly uděleny žádné kmitočty

rrtv-logo.jpgRada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém letošním pátém zasedání zamítla tři žádosti o nové kmitočty a navíc žádný nový neudělila.

Provozovatel RNDr. Pavel Foretník nedostal od RRTV souhlas ke změně územního rozsahu, kmitočet Brno 98,1 MHz / 1 kW tak nebude šířit vysílání Rádia Haná. Zamítavého stanoviska se dočkala i společnost Radio Crystal s.r.o. (Hitrádio FM Crystal), přidělen jí nebyl kmitočet Železný Brod 99,6 MHz / 100 W. Ing. František Krpenský, provozovatel Radia „R“, nezískal povolení navýšit výkon vysílače Mokrá-Horákov 89,2 MHz/5 W na 100W. Důvodem bylo pokaždé negativní stanovisko Českého telekomunikačního úřadu.

SLEDOVALI JSME I MINULÉ ZASEDÁNÍ:
Rádia Čas a Beat od RRTV nové kmitočty nezískala

RRTV se na svém zasedání seznámila i s několika stížnostmi ze strany posluchačů. Jednomu z posluchačů se nelíbí absence písní několikanásobného Slavíka Karla Gotta na programu Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Další podněty se týkaly pořadu Styl Diany Kobzanové (Frekvence 1), Mediálního okénka Petra Žantovského (ČRo 1 – Radiožurnál), „porušování licenčních podmínek“ provozovatelů Rádio Děčín, s. r. o. /Rádio Blaník Severní Čechy, Rádio Venkow, s. r. o. /Rádio Blaník Západní Čechy, Eldorádio, s. r. o. /Rádio Blaník Jižní Čechy a Českomoravské rádio, s. r. o. /Rádio Blaník Jižní Morava. Poslední podnět se zabýval „nedostatečným oddělováním reklamních bloků“ na programu Kiss Hády (provozovatel Rádio Station Brno, s. r. o.).

Autor článku:

Komentáře (13)

 1. Scorpio

  Citace z článku 5.3. 12:00 : „Stejně tak Ing. František Krpenský, provozovatel Radia “R”, nebude moci na kmitočtu Mokrá-Horákov 89,2 MHz/5 W provozovat své rádio.“ => Rádio R už dávno vysílá, předmětem byla žádost o zvýšení výkonu na 100 W.

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Děkuji za upozornění! Již je to opraveno.

 2. Václav Kadlček

  Zajímavé to věci. Až si na to broadcasteři zvyknou, že nic nedostanou, tak se nebude dál éter přeplňovat.
  Vždy po cestě z Brna stihnu tak jednu pěknou country nebo folkovou skladbu na radiu R. Mokrá je docela strategické místo a pokuď teď vysílá na 50W(5 W je podle mého chybně zde uvedeno), tak vyplňuje prostransví mezi koncem Brna a Rousínovem, ale v Brně ani ránu a to ani ve vyšších partiích, bůhví jestli by vůbec těch 100W pomohlo, proč jinak by o to žádali, než se dostat do metropole. Pan Forentík zas vychází ze zkušeností, že kmitočet pro country by šlo propašovat popíkovou Hanou, tohle má zelenou. Zmýlil se v rrtv, ta ve spolupráci s Pařízkem tuhle módní bejkárnu prokoukla.
  A že nehrajou Gota na RŽ? Tak to svědčí o tom že posluchači neznají jiné stanice(na čro 2 byl i Gotův pořad) takže ten posluchač se v tom stejně nedokáže zorientovat. Přeci kvůli takovým troubům, kteří zřejmě znají jen číslici 1, nebude čro dávat prachy rrtv ve formě pokut.To raději ať si na RŽ dají denně jednoho gotíka a po něm Sholu AMa a vše zas bude okey a ostatní stanice by mohli zůstat na nevšednější hudbu.

  1. Jose

   Tak ono je otázkou jestli si tam ten dopis neposlal Gott sám. Schopen by toho byl. Manipulace se Zlatým slavíkem tu už taky byla, když vyhrál někdo nežádoucí, myslím, že v kategorii kapel a bolševici to předělali, tak, jak jim to vyhovovalo a sedělo ke státní politice. Už nevím v kterém roce se to stalo, ale je to známé a dokazatelné, snad o tom byl i pořad v TV. Mírně řečeno nechápu, že na tu podvodnou starostrukturní soutěž ještě někdo reaguje. Jediné, co má význam je hitparáda udělaná přesně podle prodeje CD z nějakého řetězce prodejen. A tam pochybuji, že nějací zavíjející Kojoti figurují. Jinak nějakých připitomělých papírků do nějakých anket, to si může poslat kdo chce, kolik chce, to zhola o ničem nevypovídá. Zvláště když se o něm ví, že si například po revoluci koupil hudební časopis MELODIE, věnovaný do té doby Rocku, Popu a Folku, obsadil ho svými lidmi a od té chvíle psal ten časopis už jenom o něm a o jeho soukmenovcích typu Vondráčková. Jenže nevím o českém rádiu, které by dostávalo přesně výpis z nějakého významného řetězce prodejen každý týden a hráli to. Raději takové věci zrušili a dělají si všichni hitparády svoje, opět dle bolševického slavíka, tedy telefonů, e-mailů apod. Protože, když by opravdu jeli, dle faktického prodeje CD, nemohly by jim nikdy projít ty prasečiny, co hrajou a posluchači by prokoukli, co je to za podvodníky. K té MOKRÉ to je velice a velice zajímavé. Už tady o tom psali nějací čtenáři. Měl bych docela prosbu na tento server, zda by nebylo možné to rádio z Mokré zmonitorovat blíže, tedy udělat o něm článek, informovat o jeho programu, jaký to dělalo dojem atd. Protože, dle různého infa, které se o tom dočítám od čtenářů se zdá, že ta stanice se věnuje country. A byla by tedy v ČR v této chvíli a době 4 stanicí s Country na FM. Tedy po Country rádiu s 8 vysílači. Po Čas odnože country v Brně, po 4 frekvencí SAMSONU /následovatele Karolíny na jihozápadě/… Tak toto RADIO R by bylo 4 country v činnosti, protože není na netu a asi hned tak nebude, zajímalo by mne zda je to pravda a zda je to opravdu 4 stanikce country v ČR na FM.

  2. Jose

   Nežli nějaké e-masily a telefony a kraviny, čímž lze pověřit kolegy z kapely, jejich příbuzné, různé kamarády, fun cluby a opravdu to nikdy o ničem, ale o ničem nevypovídalo, maximálně tak o počtu a rozlezlosti mafianských chobotnic…
   Tak to už je příznivější a objektivnější třeba tohle http://www.freemusic.cz/radio/ tam prostě automatický program seřadí opravdu těch 100, co si opravdu stáhlo nejvíce lidí. Takže to má nějakou míru objektivity…Ale nějaké hlasování v nějakých anketách těžko…

  3. Jose

   Jinak se dnes bavím standardně.
   Výborné Classic rockové rádio, škoda jen,že má tak malé bitráte
   http://classic.3wk.com/player/player.php?format=wm&station=classic
   Velmi známé classic rockové rádio, je i na satelitu
   http://player.absoluteradio.co.uk/core/player/?service=abc
   docele slušné polské rádio
   http://www.antyradio.pl/externals/online-player/online_kanaly.html?city=1
   velmi zábavné punkové rádio
   http://gutter-punk-radio.com/listen/player.php
   ta nejvyšší hudební kvalita z Polska, jakou si lze představit
   http://www.hermeticgarage.com/popupradio.php
   zase taková obyčejná klasika, která je i na satelitu
   http://www.planetrock.com/player/

  4. Jose

   Od včerejška večera se přehrabuji v různých starých rádií na netu a narazil jsem taky na tuhle věc http://www.youtube.com/watch?v=ZThquH5t0ow co tam na jednom z nich háli, to bejval ve svý době slavnej hit, tedy sranda věc..

  5. Scorpio

   Domnívám se že u Rádia R je 5 W uvedeno správně. V Brně ho lze zachytit v poslouchatelné kvalitě v Líšni na ulici Jírova blízko autobusové konečné (příjem autorádiem). Jinde je signál jen sporadicky. Hudebně je prosazováno country a folk s občasnými popovými úlety (Těžkej Pokondr). Zajímalo by mě kolik lidí toto rádio poslouchá, hádám že víc než 10 jich nebude. Škoda tak malého pokrytí, Brno by si zasloužilo rádio s kvalitní country & folkem a s pořady o těchto žánrech.

  6. Jose

   Jo, v článku je to teď dobře. Má 5W a žádal si o zvýšení na 100W a nepovolili mu to.

 3. Václav Kadlček

  Hmm jen 5W, tak to je dobrý, to bych čekal, že čistě nepokryje ani celou Mokrou. A zatím jak říkám hraje od konce Brna po Rousínov jak na dálnici, na vedlejšce, tak i ve vlaku někde v Holubici obé na kapesním rádiu, očekávám, že jižně je ještě rovina, takže není co by ho limitovvalo. Já jsem tam slyšel zatím samé neznámé folk country, s těžkým pokondrem jsem se nesetkal a kdyby, tak bych spíš čekal neznámou věc a jestli se to přeci tvářilo popově, tak to oblšlehli od Času, když vidí, jak se mu daří. Takže z 5W na 100W, tak to by bylo 20x! Nepamatuji si, že by někdy něco takového povolili.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .