Komorní filharmonie Pardubice na ČRo 3

vltava_logoDnes, ve středu 23. února od 19.30, odvysílá ČRo 3 – Vltava přímý přenos koncertu Komorní filharmonie Pardubice.

Regionální hudební tělesa dostávají v programu ČRo 3 – Vltava pravidelně své místo. Ve středu 23. února v 19.30 zahájí stanice přímý přenos abonentního koncertu Komorní filharmonie Pardubice: „Zhruba čtyřicetičlenný soubor odpovídá svým obsazením menšímu symfonickému tělesu haydnovsko-mozartovského typu,“ doplňuje Český rozhlas v tiskové zprávě. Program řídí šéfdirigent tělesa Marko Ivanović, spoluúčinkuje Pražské kytarové kvarteto.

DOPORUČUJEME: ČRo spouští na webu jazzovou sekci

Koncert se koná v sídle orchestru v Sukově síni pardubického Domu umění, v rámci večera zazní klasická hudba – Gounodova Malá symfonie pro dechové nástroje či Dvořákova Smyčcová serenáda. Prostor ovšem dostanou i skladby méně hrané, za všechny zmiňme Concierto Andaluz pro čtyři kytary a orchestr od Joaquína Rodriga nebo dále kompozice proslulého amerického minimalisty Steva Reicha s názvem Eight Lines.

PSALI JSME: Na Vltavě se pětkrát týdně rozezní pořad Půlnoc

Reichova zhruba čtvrthodinová skladba z roku 1983 umožní publiku setkání s jedním z nejoblíbenějších a nejpřístupnějších stylů v novodobé hudbě, který prolíná všemi žánry – s minimalismem. Reichovi, který se letos dožije 75 let, se přičítá inovativní vyvinutí některých nových kompozičních postupů a celkově se mu přiznává značný umělecký vliv, a to jako jednomu z mála skladatelů, kteří opravdu změnili běh hudebních dějin,“ uvádí ČRo 3 – Vltava.

abonentni_koncert_vltava

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .