Jan Pokorný míří do Francie

pokornyOd ledna ukončí moderování na ČRo 1 Radiožurnálu, odchází na post zpravodaje ČRo ve Francii.

Na postu zahraničního zpravodaje vystřídá Jana Šmída, který prý hodlá ukončit spolupráci s Českým rozhlasem. Nejedná se o překvapivý krok: „Honza Pokorný bude od 1. ledna zpravodajem Českého rozhlasu ve Francii. Držíme tak dva roky starou dohodu, než šel do Ranního Radiožurnálu,“ řekla iDNES.cz ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová.

Jan Pokorný si novou funkci vyzkoušel již v roce 2007, to se z Francie hlásil jako zpravodaj z tamních prezidentských voleb. Podle svých slov v současné době piluje své jazykové schopnosti, před časem na chatu ČT řekl, že se soustředí především na čtení knih či poslech francouzských interpretů.  Jan Pokorný oslavil 48 let, v Radiožurnálu moderuje od roku 1994, od roku 2007 je mu vyhrazen blok 5-9. V Československém rozhlase pracuje od roku 1984, Začínal jako redaktor zpravodajské směny, krátce byl i parlamentním zpravodajem. Nástupce Jana Pokorného zatím není znám.

Jan Šmíd se přihlásil do výběrového řízení na generální ředitele ČRo, v Francii by však prý rád zůstal. K odchodu se nevyjádřil. Nejedná se o jediné střídání, v roce 2010 odchází z postu německého zpravodaje Jiří Hoška, na jeho místo nastoupí dosavadní šéfka zahraniční redakce Klára Stejskalová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .