Expresradio ruší všechny klasické zprávy!

expresradioPROGRAM UVNITŘ – Ano, je tomu skutečně tak. Pražské Expresradio zrušilo veškeré zprávy v celou, jak na ně doposud byli posluchači zvyklí. To ale neznamená, že se nedozvíte nic o tom, co se děje.

4.ledna představilo Expresradio změny ve vysílání. Jednotlivé bloky se nově jmenují Expres ráno s Koko, Dopolední / Odpolední / Večerní Nejlepší hudba ve městě. Proč se k tomuto kroku stanice odhodlala? „Touto změnou chceme dát důraz na to, že jsme hudební rádio, které v Praze hraje tu NEJLEPŠÍ HUDBU VE MĚSTĚ. Speciální programové nebo hudební bloky mají své vlastní názvy, podle kterých posluchač pozná, co ho ve vysílání čeká,“ říká ke změnám programový ředitel Expresradia Filip Žemlička.

Zrušen byl i ranní zpravodajský blok 6-7. Podle ředitele Žemličky neměl tento blok u hudebního rádia v Praze smysl: „Mimo jiné došlo také ke zrušení všech zpráv, které Expresradio mělo. Přece jen vysíláme pro gramotné posluchače, kteří si aktuální informace dokáží najít na zpravodajských servrech. Nejaktuálnější informace stejně v rádiu sděluje moderátor a ne zprávař. To nejdůležitější, co se děje, uslyší posluchač Expresradia hned, když se to stane a nebude muset čekat na zprávy, které jsou jednou do hodiny. Zrušení klasických zpráv i zpravodajské hodiny má opět podtrhnout hudební stránku Expresradia.“ Informace o počasí a dopravě samozřejmě ve vysílání zůstávají.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Bořek Slezáček se vrací do Expresradia

Z týmu odešel i známý hlas Bořka Slezáčka. Za jeho odchodem však nestojí nic jiného než časové zaneprázdnění. Moderátor se chtěl věnovat hlavně muzikálu, takže logicky obě práce nemohl skloubit dohromady.

Od ledna je zrušen i pondělní speciál věnující se devadesátkám. Na stránkách Facebooku Expresradia se proto strhla vlna kritiky a posluchači chtějí tento speciál vrátit. Uvažuje Filip Žemlička o návratu? „Když se na našem webu a ve skupině Expresradia na Facebooku ukázal nový program od 4.1.2010, tak se zvedla vlna protestů posluchačů, která vyjádřila svůj názor nad zrušením tohoto pořadu. Na základě, této vlny, opravdu uvažuji o vrácení 90tek do vysílání. Takže ano, v blízké době by teoreticky mohlo dojít k vrácení devadesátek do programu a to v pátečním nebo v sobotním vysílání.“

S programem se výrazněji hýbat v nejbližší době už prý určitě nebude. V hlavě má ředitel Expresradia Žemlička ještě asi tři zajímavé speciály, které se možná objeví v éteru.

expres_do04012010

expres_od04012010

Programové schéma Expresradio před a po 4.lednu 2010, pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: