Evropa 2 na Slovensku? Pracuje se na ní

evropa2-logo.jpgSlovenský server Radia.sk přinesl zprávu o tom, že skupina Lagardére Active ČR přijde na slovenský trh se stanicí Evropa 2.

Dostali jsme dnes oficiální stanovisko s tím, že na projektu spuštění rádia Evropa 2 se skutečně pracuje. Zatím ale není možné poskytnout další informace. O nich bychom měli již brzy být zpraveni v tiskové zprávě.

Skupina Lagardére Active ČR v současné době provozuje na českém území také Frekvenci 1, Rádio Bonton, Radio DJ nebo hudební portál Koule.cz. Na Slovensku pak vlastní Rádio Okey. A právě to by se mělo (dle spekulací) proměnit na E2. Rádia.sk uvádí několik okolností svědčící ve prospěch této teorie, celý tým rádia údajně dostal výpověď a vedení shání nové posily z regionů. Minulý týden bylo zároveň registrováno hned několik souvisejících domén a slogany.

Některé registrované názvy dokonce souvisí s Leošem Marešem, ten je díky SuperStar nyní známější i u našich sousedů. Mezi registrovanými doménami je například europa2.sk, evropa2.sk, afterparty.sk a další variace. Součástí týmu by mohl být i kontroverzní Rasťo Žitný, někdejší moderátor hlavní zpravodajské relace TV Markíza způsobil automobilovou nehodu, při níž zemřel pětiletý chlapec.

Poslechovost Rádia Okey kontinuálně poslední rok klesá. Stanice od posledního průzkumu poslechovosti ztratila 0,3% v kategorii „denní poslechovost“, denně ji ladí 5,8% posluchačů (což odpovídá 259 tisícům).

Server Medialne.sk pak přinesl vyjádření čelních představitelů. „Nehodlám komentovat spekulace kolující po internetu, jejichž zdrojem jsou zřejmě bývalí zaměstnanci naší společnosti,“ řekl pro Mediálně.sk výkonný ředitel Rádia Okey Bob Koštanský, „Pravdou je, že v poslední době intenzivně pracujeme na programových změnách, které mají vést k výraznému posilnění poslechovosti námi provozovaného rádia.“

Prezident Lagardére Michel Fleischmann v někdejším rozhovoru pro Medialne.sk tvrdil, že nikdy nebylo záměrem nasadit na Slovensku lokalizovanou verzi Evropy 2. Podle něj totiž tento formát není chybějícím prvkem trhu. Pop-rockový Okey by tak při případné změně formátu měl konkurenci především u třetího nejposlouchanějšího Fun Radia. V současné době je šestkou rozhlasového trhu.

Přečtěte si recenzi ranního vysílání slovenských stanic:
VOLUME DOPRAVA? – Jak vstává Slovensko?

Autor článku:

Komentáře (6)

 1. pevy

  No ale to by měli okamžitě zastavit vysílání Okey ze satelitu, takto by totiž zcela popřeli svůj všeobecně známý odmítavý postoj k této technologii (satelit podle nich přece k poslechu rozhlasu není potřeba). Nebo se pletu pane Fleischmanne a pro Slovensko to neplatí ?? Není to tím, že tam je na satelitu větší konkurence ??

 2. SETI72

  Proč by se pop-rockové rádio mělo změnit na popíkovou s*ačku (beru to podle české E2)? To jim sledovanost nezvedne. A Mareše už konečně někam zahrabte, je to trapák.

  Vysílá tam vlastně někdo rockový formát?

 3. Matěj Vaňátko

  Ježiši ti jsou zase trapní :D :D Nejdebilnější rádio z ČR se bude drát i na Slovensko ? Chudáci Slováci. Ti mají Fun Radio a nějaké OKEY / Evropa 2 je nebude nikdy zajímat :D:D

  SETI72: Ne ne, nevysílá. Tam je jen popík. V Bratislavě ještě vysílá Radio Sity, které vysílá jen dance. To samé Radio GO Deejay. Ale rock je v plánu na rádiu ROCK FM. To by mělo vzniknout nejspíše po jarním licenčním řízení.

 4. Barka

  Bydlím pár kiláků od Slovenska a mám Slováky velice rád. Co tohle znamená ,to já
  nechápu. Co vám to tam chtějí vrazit. To se na Slovensku zbláznili nebo co.
  Evropa , chudáci Slováci. Ještě vám tam šoupnou Impuls a budete na tom , jako my.
  I když pravda OKEY škoda nebude. Mám ho na předvolbě a ještě se mě nepodařilo,
  že bych ve vysílání slyšel celou písničku. Ďes nahrazen ďesem. Mě to hlava nebere.
  Kdysi dávno se dalo poslouchat ROCK FM a teď si někdy pustím RADIOZET , ale to je vše.

 5. Václav Kadlček

  Dobře tak. Myslím že E2 je lepší než Okey dokola s těmi jakýmisi omýlanými hity. u E2 jsou sice velké rotace, ale průměrné stáří skladeb je nižší a E2 jde víc do undergroundu, jak já říkám.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .