ČRo zatím hospodaří v souladu s rozpočtem

ceskyrozhlasfotomaleČeský rozhlas hospodařil v prvním čtvrtletí letošního roku se ziskem 134,3 milionu korun. Na svém pravidelném zasedání včera tento výsledek schválila Rada Českého rozhlasu.

Přestože loni ve stejném období byl zisk ČRo o 6,2 milionu vyšší, je Rada ČRo s výsledkem spokojená. „Hospodaření rozhlasu se neodklání od navrženého rozpočtu pro letošní rok,“ řekl na zasedání místopředseda rady Ladislav Jíša. Podle Jíši za první čtvrtletí rozhlas vyčerpal 18 procent peněz určených na celý letošní rok, tedy téměř pětinu.

S nastupující digitalizací očekává ČRo v budoucnosti růst nákladů. To podle Jíši potrvá do roku 2015, kdy má být digitalizace hotová.

Generální ředitel rozhlasu Václav Kasík na konci minulého roku uvedl, že vedení ČRo předpokládá v letošním roce náklady ve výši 2,238 miliardy korun a výnosy 2,321 miliardy korun. Podle údajů dozorčí komise by měl činit zisk z běžné činnosti 14,4 milionu Kč a z prodeje budov 67,6 milionu Kč, celkem tedy 83 milionů korun bez zdanění a 72,9 milionu Kč po zdanění.

Foto: ČTK

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .