ČRo slavnostně otevřel Vinohradskou 12

ceskyrozhlasfotomaleZa účasti novinářů a hostů byla slavnostně otevřena administrativní část historické budovy ČRo.

Zaměstnancům a dalším návštěvníkům bude zpřístupněna zítra. „Nová fasáda budovy, vstupní hala a veškeré rekonstrukční zásahy byly provedeny podle dobových fotografií a plánů architekta Bohumila Slámy ze 30. let minulého století. Českému rozhlasu byla navrácena původní architektonická funkcionalistická podoba. Oprava historické stavby z roku 1933, která fungovala bez jakéhokoliv zásahu až dosud, je skutečně velmi náročná,“ přiblížila opravy tisková mluvčí rozhlasu Eva Tichá.

Vše zahájil generální ředitel rozhlas Václav Kasík, poděkoval všem zainteresovaným. Oznámil, že dnešním dnem končí šedesátileté provizorium. Po skončení projevu uložil pan ředitel pamětní schránku s poselstvím pro další generace. Tato schránka v sobě skrývá aktuální číslo Týdeníku Rozhlas, CD se záznamy vybraných pořadů (Toulky českou minulostí a Ozvěny dne), seznam zaměstnanců Českého rozhlasu k dnešnímu dni a osobní dopis generálního ředitele. Pozván byl i předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miloslav Vlček.

 prohlidka-zrekonstruovanych-kancelari

 miloslav-vlcek-pronasi-projev

 vaclav-kasik-uklada-svou-zdravici-do-pametni-schranky

První etapa rekonstrukce proběhla již v letech 2004-5. Druhá etapa přišla na podzim roku 2007, to už bylo nutné najít náhradní prostory pro studiovou výrobu a přestěhovat okolo 600 zaměstnanců. „Znovu bylo postaveno schodiště, neboť to včetně celé dvorany (dnes vstupní haly) úplně zničila letecká bomba na konci II. světové války. Novým prvkem je moderní výtah pro ty, kteří jej musejí, či chtějí využít. Protože je historická budova Českého rozhlasu památkově chráněna, zachována byla historická americká okna, páternoster, dveře, kliky a mnohé další,“  dodává Český rozhlas.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: