ČRo 2 – Praha přináší další nové pořady

cro2_prahaAni druhý program Českého rozhlasu nezahálí a svým posluchačům připravil hned několik novinek. Podívejme se teď na změny, které přinesl ČRo 2 – Praha.

První z nový titulů nese název Pestrá sobota (10.05 – 18.00). V tento den však posluchači nepřijdou o pořady, na které jsou zvyklí. Osm hodin nabízí pořady, na něž jsme zvyklí (například Tobogan s Alešem Cibulkou v 11.05 či rozhlasovou hru v 13.00). Novinkou je způsob prezentace, živě vás budou střídavě provázet Zuzana Vojtíšková a Tomáš Černý. Posluchači mohou také telefonovat do studia. Oba moderátoři dostanou vlastní prostor zejména v na začátku po 10.hodině v pořadu Toulky českou současností, objevovat se budou zajímavé osobnosti a místa.

Víkendový proud doplňuje Radioautomat, až do 14.00 mohou posluchači hlasovat o tom, který ze tří programů z rozhlasového archivu druhý program odvysílá. Vybírat se bude mezi pořady dramatickými, literárními, ale i dokumentárními. Hlasovat mohou posluchači například na webu.

PSALI JSME: Reportér očí Stanislav Motl přechází na ČRo 2

Obměny postihnou i nedělní blok, po 16.hodině bude patři vzpomínkám. Pořad malíře a grafika Jiřího Anderleho Láska za lásku s desetiletou tradicí bude alternovat pořad Vladimíra Bernáška Když je na co vzpomínat. Setkat se s nimi můžete v repríze v pátek v 20.05. V druhém pořadu se budeme setkávat s osobnostmi jako je Yveta Simonová či primášem dudácké kapely Zdeňkem Bláhou. Nedělní večer pak zůstává vyhrazen pro klasickou rozhlasovou hru, ta bude navazovat na pořad Jaromíra Hanzlíka Hvězdný prach, v něm se setkává s herci a tvůrci rozhlasových her.

Změn doznají i tradiční živě vysílané všednodenní bloky. Dobré jitro (5-8.30) budou mít na starosti Světla Magni a Jan Burda, v programu Host do domu (8.30 – 12.00) budete moci stabilně poslouchat Zuzanu Burešovou a Vladimíra Kroce, Odpolední kolotoč (od 13.00) má na svědomí Daniela Brůhová a Pavel Kudrna. Též diskuzní pořad Káva o čtvrté má pouze dvě moderátorská jména – Romanu Růžičkovou a Vladimíra Kroce. Provázet budou pořadem vždy střídavě.

Program obohatí i dva další nové hudební pořady, Kalendárium ro(c)ku se slovenským autorem Vladimírem Brožíkem a pořad Petra Kučery sestavený z filmových nahrávek Filmové hudební delikatesy (premiéra v neděli v 14.05, repríza v úterý v 20.30).

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .