Český rozhlas kolauduje budovu na Vinohradské ulici

crostarymalyVčera byla zahájena kolaudace administrativní části budovy Českého rozhlasu. Nebyly zjištěny žádné závady, které by bránily jejímu převzetí. Po půldruhém roce se Český rozhlas může začít stěhovat z náhradních prostor v Římské 12 do zrekonstruovaných kanceláří se zmodernizovaným technickým zázemím.

První etapa rekonstrukce známé budovy na Vinohradské ulici proběhla již v letech 2004 a 2005. K odstartování druhé etapy na podzim roku 2007 bylo nutné najít náhradní prostory pro studiovou výrobu a stejně tak přestěhovat na 600 zaměstnanců do dočasných prostor. Tento problém se vyřešil nákupem budovy v Římské ulici 15, která sousedí s rozhlasovými budovami Vinohradská 12 a Římská 13, a pronájmem budovy Římská 12 na dobu předpokládané rekonstrukce.

„Jedná se o největší stavební zásah v dlouholeté historii této kulturní památky, který vyžaduje citlivá řešení s ohledem na její jedinečnost, proto jsem velmi rád, že u takové události mohu být. Těší mě, že je Český rozhlas dostatečně silný a stabilní a mohl použít k  financování této skutečně obří rekonstrukce své vlastní finanční zdroje. Jelikož se však jedná o obnovu kulturní památky a památkově chráněného objektu, přibližně desetinu nákladů hradil Český rozhlas z příspěvku státu, za což bych chtěl poděkovat Ministerstvu financí a Ministerstvu kultury,“ dodává Václav Kasík, generální ředitel Českého rozhlasu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: