Sexuálně agresivní ženy nepatří do reklamy

letadlomaleReklama novozélandských aerolinií zobrazující starší svobodné dámy jako dravé šelmy, které v nočních barech číhají na nic netušící mladé muže, pohoršila novozélandskou veřejnost. Stěžují si na ni ženy i muži, kteří se v minulosti stali oběťmi znásilnění, napsala agentura Reuters, kterou cituje ČTK.

Kampaň má nalákat svobodné ženy středního věku na zlevněné lístky na mistrovství v ragby ve Wellingtonu. Reklama se nelíbí novozélandské organizaci pro prevenci a pomoc obětem znásilnění, podle níž je nechutná a degraduje ženy. Ke spotu mají prý výhrady i zaměstnanci aerolinií.

Reklama propaguje potenciální nebezpečné chování a já se ptám, proč státní dopravce podporuje sexuální agresivitu,“ řekla ředitelka organizace Kim McGregor deníku The New Zealand Herald. „Máme také stížnosti od mužů, kteří byli znásilněni ženami, a kteří jsou velmi pobouřeni tím, že jejich situace má být jiným k smíchu,“ dodala McGregor.

Mluvčí aerolinek uvedla, že kampaň je odlehčená a společnost se nechystá ji stáhnout. Podle ní přibližně šedesát žen zlevněné nabídky, ale přiznala rovněž, že mnohé ženy vnímají kampaň jako urážlivou. Letecká společnost Air New Zealand se v minulosti proslavila i reklamou, ve které vystupovali její zaměstnanci nazí jen s malbou na těle.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .