Šaškárnu kolem odvolání Kasíka nemá smysl komentovat, kluci s U2 jsou lepší

koncertu2berlinmalyNejprve jsem se v dnešním komentáři chtěl věnovat středečnímu odvolání generálního ředitele Českého rozhlasu Václava Kasíka. Měl jsem připraveno takovéto nabízející se srovnání: dvě středy, dva veřejnoprávní generálové, jeden potvrzen, druhý sestřelen. Nakonec jsem se však rozhodl psát o trojici neznámých Čechů, jejichž drzost z nich udělala hvězdy.

Středeční cirkus kolem mimořádného zasedání Rady Českého rozhlasu, na němž byl Václav Kasík odvolán, svou trapně kostrbatou zmanipulovaností mohl připomínat „proslavenou“ karlovarskou Českou losovačku. Smutnou tečku tomu nasadil předseda Rady ČRo Jiří Florián, který ve středečních Událostech, komentářích nedokázal vysvětlit chování Rady. Ono také, jak chcete vysvětlit nevysvětlitelné? Více se, myslím, nemá smysl k této kauze vyjadřovat.

sinkovskykresbaMnohem zábavnější zpráva se počátkem týdne objevila v médiích. Na trojici Čechů, kteří si zahráli v Berlíně s U2, je kromě události samotné zajímavý fakt, že veškerá média tuto událost přijala jednoznačně pozitivně a dokonce ani v diskuzích pod touto zprávou se neobjevily negativní ohlasy. I na takových Novinkách.cz se vždy najde nějaký nesmyslný „prudič“, ale teď najednou nic. Všichni gratulovali, měli radost a klukům to přáli. To je kousek, který se v našich luzích a hájích nepovedl, co mi paměť sahá. Muzikantům z Prahy tleskám nejen za jejich výkon, ale hlavně za to, že dokázali vytvořit čistou dobrou zprávu. Mimochodem, jejich vystoupení na YouTube zatím vidělo téměř 100 tisíc uživatelů.

Ředitelé by se měli volit a odvolávat mimo letní sezónu. Normální člověk si v tomto počasí raději pustí záznam z Berlína, než ubohé zasedání kožených radních.

Delší záznam Angel Of Harlem:

Angel Of Harlem na YouTube s bezmála stotisícovou návštěvností:

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Jose

    Hehehe. Dobré. Ale opačně. Za svoji osobu se domnívám, že právě proto, zcela promyšleně a úmyslně provádí takové akce vždy o prázdninách, viz. odsunutí Wave z FM apod. Protože lidé se v této době o to nezajímají, je pěkné počasí, jsou venku, mají jiné zážitky nebo jsou i mimo území státu a tak lze počítat jen s minimálním potencionálním odporem. Prostě nikdo si toho ani nevšimne. A když už si toho někdo všimne. Tak má úsměv na líci a je mu to v podstatě fuk. Důsledky si uvědomí až za chladného podzimu v listopadu a to už je pozdě.

  2. Jose

    Mimochodem o těch U2 a třech Češích jsem samozřejmě slyšel z Beatu, kde se o tom samozřejmě hovořilo, jako na výborné české stanici. Ale zajímalo by mne kolik normalizačních grebeníčkovských stanic typu Impulsu, Blaníku, Frekvencí 1 apod. také zveřejnilo a informovalo o této věci.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .