Nový rok v televizi: Souboj tuzemských filmových hitů a Simpsonovic maratón

The Simpsons Jak na Nový rok, tak po celý rok – pokud bychom toto staré české přísloví mohli vztáhnout na připravovanou nabídku tuzemských televizí na první den nadcházejícího roku, tak by to v příštích dvanácti měsících na obrazovkách nebylo zase až tak zlé. V pátek 1.ledna 2010 si na své přijdou příznivci filmových pohádek, špičkových operních výkonů, nových tuzemských filmů i fandové alternativních televizních formátů.

Hlavní souboj o diváky podle všeho svedou ČT1 a TV Nova od osmé hodiny večerní. Pro první prime time nového roku obě nejsledovanější tuzemské stanice zvolily premiéry nových českých filmů. Těžký kalibr nasazuje komerční jednička. Nova poprvé uvede nejnovější pohádku režiséra Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka. S uváděním jeho filmů v první večer roku má velmi dobré zkušenosti. Premiéry Kameňáků v uplynulých letech dokázaly zaujmout na zdejší poměry velmi početné publikum. První televizní uvedení jedničky v roce 2004 sledovalo neuvěřitelných 3,84 milionů párů očí. První program České televize bude konkurovat velkým překvapením loňského roku. Snímek Kdopak by se vlka bál získal ocenění na festivalech v Plzni, Zlíně i v zahraničí.

Složité konkurenční prostředí vyřešila tuzemská trojka TV Prima nasazením americké kreslené komedie Garfield 2. Světoznámý kocour to ale bude mít velmi těžké. Z vlastního hnízda dostane dalšího soupeře. Prima Cool totiž od 1.ledna nasazuje kultovní animovaný seriál Simpsonovi, který devatenáct let vysílala Česká televize. A aby na jejich příchod publikum zvlášť výrazně upozornila, uvede na Nový rok rovnou deset dílů z první série. Maratón začíná v 19 hodin. Desítku epizod tento kanál zreprízuje hned v noci a okolo poledne následující den, aby poté v podvečer 2.ledna mohla uvést jedenáctý a dvanáctý díl.

Kdo nebude mít náladu na český film, žlutou rodinku ze Springfieldu či suchým humorem hýřícího kocoura, může zvolit z další novoroční nabídky. Na ČT2 je připraven galakoncert Verdi Gala. Nova Cinema sáhla do úplně jiného žánru a přichystala béčkový americký thriller Čínský měsíc.

S dalšími novinkami budou zejména komerční televize v prvních týdnech roku 2010 šetřit. Další esa z rukávu budou vytahovat až v inzertně silnější sezóně, která začíná koncem února. Česká televize tak skoupá nebude a do svého silného slotu v pátek od 20 hodin nasadí od 8.ledna premiéru sedmidílného seriálu Ať žijí rytíři! Jde o rozšířenou verzi filmu, který měl v kinech premiéru teprve v říjnu letošního roku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .