Čo vy na to, pan Kraus?

uvolneteseAUDIO UKÁZKA UVNITŘ – Koho by ještě před pár lety napadlo, jak se herci Janu Krausovi začne dařit. Tedy ne, že by byl přímo neúspěšný. Nyní ale expanduje i do Slovenské republiky. V tamním rádiu má i vlastní rubriku, převádí tam úspěšný formát ze sesterské Frekvence 1. Na konci máme pro Vás ukázku

Nejedná se ale o první místo, na němž se objevil. I čeští diváci si zajisté pamatují slovenskou verzi „Uvolněte se, prosím!“. U nás se stále s úspěchem vysílá, komerční JOJ ale už takové štěstí s formátem „Bez obáv, prosím!“ neměla, Slovensko zřejmě na humor Jana Krause nebylo připraveno. Česká televize uvedla sestřih nejpovedenější výstupů na Silvestra.

S mnohem větším povděkem jej sousedé přijali jako moderátora slovenské obdoby TýTý – OTO (Osobnosť televíznej obrazovky). Jako průvodce večera si vedl na výbornou, inu jak jinak, že? V poslední době jej opět diváci mohli vidět, tentokrát jako porotce v soutěži Slovensko má talent, vítěze si pak přivedl i do „Uvolněte se“. Ano, je to ten „krkací“ klučina. Jaká maličkost a všichni se baví.

Přiznávám, že i já jsem si na jeho humor drahnou dobu zvykal. Z jeho začátků na Frekvenci 1 si již mnohé nepamatuji, ve studiu natáčel krátké komentáře k aktuálnímu dění. Nebyly špatné, jeho sláva ovšem měla teprve přijít. A to ve chvíli, kdy se na scéně objevila blondýna. Abych byl přesný, rozhlasová rubrika „Jan Kraus a blondýna“. Kateřina Hamrová ztvárnila s Janem Krausem nezapomenutelnou a nepřekonatelnou dvojici, která každý den ráno a také v pátek večer bavila posluchače.

Ovšem nic netrvá věčně, Kateřina Hamrová se rozhodla věnovat se jiným (časově náročným) projektům. Dvojice se tak rozpadla, bulvár samozřejmě „pátral po příčinách“, prý malý plat pro paní Hamrovou a přidal další opravdu nesmyslná tvrzení. Nová blondýna se hledala dlouho a těžce. Za mikrofonem se vystřídaly asi 3 uchazečky, než se došlo k nové blondýně… tou je paradoxně „brunetka“ Mirka Roubíková, mimo jiné i zprávařka Frekvence 1 a příležitostná reportérka pořadu Top Star magazín na TV Prima. Archiv rubriky (video i audio) najdete na webu Frekvence 1.


Jan Kraus za stolem a vedle pověstné červené pohovky

Rubrika opět získala švih a šmrnc. A nevadí, že to není pravá blondýna. Od 6.dubna se v ranním vysílání (pořad Okey ráno so Slavom – Den začína s nami) slovenského komerčního rádia Okey! začala vysílat rubrika „Čo vy na to, pan Kraus?“. Inu jal jsem se poslouchat ranní show. Slyšel jsem jen malou část (hlavně jsem si chtěl poslechnout pana Krause). Slovenská (prý přímo bratislavská) blondýna řešila bulvární téma s Melem Gibsonem. Jak jsem se dozvěděl, probírat se mají především slovenská témata.

Pokud chcete slyšet tuto rubriku, v ranní vysílání rádia Okey (vlastníkem je Lagardere Aktive) každý všední den mezi šestou a devátou ranní, konkrétně rubriku vysílá stanice třikrát (6:27, 7:27, 8:27). Česká mutace na Frekvenci 1 je ve vysílání v 5:08, 6:08, 7:08 a 7:53, navíc i páteční půlhodina v 18:30. Pokud si chcete poslechnout Čo vy na to, pan Kraus? už nyní, dostali jsme svolení nabídnout Vám jednu ukázku. Je ze čtvrtka 23.dubna v 6:27, poslechnout si ji můžete zde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: