Americký nabitý podzim, přichází návštěvníci

knez_fbiLetošní úroda novinek v programu amerických televizních stanic je poměrně bohatá. Po zajímavém sci-fi snímku Flashforward přichází na řadu další novinka s vysokými ambicemi – nese název „V“.

Flashforward moji pozornost upoutal poměrně brzy. Ačkoli stěžejní téma si tvůrci okopírovali ze seriálu Ztraceni (tedy pohled do budoucnosti), patrně jim vydrží bavit diváky ještě notnou chvíli. Čeští diváci tentokrát nemuseli čekat příliš dlouho na uvedení. Již od 16.listopadu jej v českém znění uvádí kabelová stanice AXN.

Podzim ve znamení sci-fi pak produkuje ještě jeden námět, mimozemšťany. Seriál „V“ nese velmi jednoduchý název, znamená „Visitors“ (čili návštěvníci). Téma není nikterak originální. Po letech pátrání nás kontaktuje mimozemská civilizace. Přesto v seriálové formě se tak s mimozemšťany příliš často nesetkáme.

Tito mimozemšťané vzbudí velký rozruch svým příletem, při přistání vesmírných lodí nešťastnou náhodou zahyne několik stovek lidí po celém světě. Mimozemšťané však chtějí vše napravit a tak lidem poskytnou moderní technologie a léčí neléčitelné nemoci. A aby nebylo vše tak idylické, ve skutečnosti s lidstvem mají jiné plány a mírumilovné rozhodně nejsou.peterakresba

Herecké obsazení není možná příliš známé, jedině agentka FBI Erica Evans (herečka Elizabeth Mitchell) potěší příznivce seriálu Ztraceni, kde ztvárnila lékařku Juliet. Jako jedna z mála prohlédne návštěvníky a zjišťuje, že se dokázali infiltrovat mezi lidstvo. Více prozrazovat nebudu, protože případnou chuť zhlédnout seriál na některé z tuzemských stanic by mohla přejít.

Netradiční postavou je ale určitě kněz. Jak si s mimozemšťany poradí si budeme muset pár měsíců (či let) ještě počkat. Snad to bude stát za to.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , , ,