Změna v Radě ČTÚ: Petra Štěpánka nahradil novinář Ondřej Malý

ctu-ondrej-maly-616Rada Českého telekomunikačního úřadu, která rozhoduje o zásadních věcech v oblasti technické regulace vysílání rozhlasových a televizních stanic, a reguluje průmysl telekomunikací, má nového člena. Publicistu Petra Štěpánka, jemuž vypršel mandát ke konci roku 2011 nahradil novinář Ondřej Malý z Hospodářských novin.

Malého navrhl do nové funkce ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, jehož cílem je zlepšení činnosti ČTÚ včetně nelichotivého obrazu v očích veřejnosti. Český telekomunikační úřad totiž čelí dlouhodobé kritice odborné veřejnosti kvůli nepříliš razantní regulaci trhu mobilních operátorů a ministr rovněž uvedl, že chce přispět k řešení otázky předražených a nepřehledných tarifů mobilních operátorů. Ondřej Malý se této problematice dlouhodobě věnuje a tak by mohl být pro regulační orgán přínosem.

Mnozí odborníci ale upozorňují na fakt, že jeden člen Rady ČTÚ s tímto problémem nic nezmůže protože Rada ČTÚ rozhoduje jako kolektivní orgán a rozhodnutí přijímá většinovým hlasováním. Ondřej Malý tak bude mít, stejně jako jeho kolegové, jeden hlas z pěti. Může sice významně přispět do odborné diskuze na téma vysokých poplatků za služby mobilních operátorů, ale jeho šance cokoliv změnit bude minimální.

ctu-ondrej-maly-616

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .