UPC Business vyhlásila vítěze soutěže IGNITE na podporu malých a středních firem

Společnost UPC Business vyhlásila vítěze soutěže IGNITE, kterou uspořádala za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu a Hospodářské komory poprvé v České republice. Z celkem 72 podniků zapojených do soutěže vybrala porota tři vítězné.

Členové poroty s vítězi soutěže IGNITE 2015, foto: UPC Business

Členové poroty s vítězi soutěže IGNITE 2015, foto: UPC Business

Na prvním místě se umístil Výzkumný technologický institut s projektem zabývajícím se výzkumem v oblasti úpravy, filtrace a separace kontaminovaných a odpadních vod. Druhé místo obsadila aplikace EasyCargo od společnosti Bee Interactive a třetí příčka patří projektu SentiSquare. Kromě finanční odměny 500 000 korun pro vítězné projekty přináší soutěž IGNITE všem zúčastněným příležitost, jak se zviditelnit v odborných kruzích, ale také jak oslovit širokou veřejnost a získat nové kontakty. Nad soutěží IGNITE převzal záštitu Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace.

Vyhlášení vítězů soutěže IGNITE proběhlo u příležitosti konání akce INNOVATION DAY 2015 v Praze v paláci Lucerna. Ocenění a šeky předávali členové třiadvacetičlenné odborné poroty IGNITE – konkrétně generální ředitel společnosti UPC Česká republika Frans-Willem de Kloet, prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý a Daniel Vávra, kreativní ředitel a spoluzakladatel společnosti Warhorse Studios, který porotě předsedal.

upc-ignite-2015-2nd

Cílem soutěže IGNITE, kterou jsme uspořádali v České republice poprvé, je podpora inovací a podnikání malých a středních firem. Chceme tak vyzdvihnout podnikatele, kteří mají reálné vize o svém rozvoji a ambice uspět na mezinárodní scéně. Součástí naší podpory byly kromě finanční odměny také odborné workshopy a koučink pro zúčastněné firmy. Věřím, že o vítězích soutěže IGNITE toho ještě hodně dobrého uslyšíme,“ řekl Frans-Willem de Kloet, generální ředitel společnosti UPC.

Při výběru vítězných projektů soutěže IGNITE hodnotila porota, do jaké míry jsou podložené realistickými ekonomickými fakty. Zaměřila se však nejenom na popis ekonomického modelu a udržitelnost rozvoje, ale také na inovativnost, originalitu a společenský přínos projektů.

Do soutěže se původně přihlásilo celkem 72 projektů. Odborná porota z nich následně vybrala 30 semifinalistů. O postupu 11 firem do finále rozhodovala kromě odborné poroty také veřejnost prostřednictvím hlasování na Facebooku IGNITE. Další ročník bude zahájen na jaře 2016.

V popředí generální ředitel UPC Česká republika Frans-Willem de Kloet

V popředí generální ředitel UPC Česká republika Frans-Willem de Kloet

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: