Kabelový operátor UPC vykázal za loňský rok zisk 164 milionů korun

Největší český poskytoval kabelového připojení UPC Česká republika vykázal zisk 164 milionů korun po zdanění při celkových tržbách 4 miliardy korun. Největší část příjmů UPC pochází z poskytování připojení k internetu a hlasových služeb, které dohromady v roce 2014 dosáhly 2,24 miliardy korun a tvořily 56 % příjmů společnosti.

Generální ředitel UPC Česká republika Frans-Willemm de Kloet, foto: UPC

Generální ředitel UPC Česká republika Frans-Willemm de Kloet, foto: UPC

Kabelová televize se na tržbách podílela částkou 1,51 miliardy korun, což je 38 % celkových příjmů UPC. Rok 2014 znamenal pro UPC i položení základů pro další připravované služby. Koncem loňského roku UPC spustila mobilní televizi Horizon Go, letos v květnu odstartovala interaktivní televize Horizon s videotékou My Prime. Službu Horizon v tuto chvíli využívá přes 160 tisíc klientů.

V červenci letošního roku byla spuštěna sdílená bezplatná Wi-Fi síť UPC Wi-Free, ke které mají přístup pouze zákazníci UPC. Společnost kontinuálně investuje i do zvětšení pokrytí své kabelové sítě – počet domácností, které mají dostupné služby od UPC vzrostl o 47 000, v dalších letech hodlá kabelový operátor zprovoznit dalších 300 tisíc přípojek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: