Impuls a Frekvence 1 si navzájem blokují internetové domény

Provozovatelé dvou největších celoplošných rádií si navzájem blokují internetové domény svých dceřiných regionálních stanic. Děje se tak přesto, že společnosti Londa s.r.o. (Radio Impuls) a EDCR a.s. (Frekvence 1 a Evropa 2) jsou velmi blízkými partnery, EDCR totiž vlastní reklamní síť Regie Radio Music, která na trhu zastupuje jak Frekvenci 1 ak Radio Impuls.

V posledních měsících se pražské dopravní Radio Info stále více prezentuje jako rockové rádio, čemuž přizpůsobilo i svou identifikaci. V jeho jinglech se objevuje slogan Rock FM, přestože se stanice stále oficiálně jmenuje Radio Info. Způsob identifikace již šetřila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, ale správní řízení s provozovatelem stanice nezahájila.

O název Radio Info, i když v obrácené podobě, ovšem dlouho usiluje také prezident EDCR Michel Fleischmann, který pod touto značkou chtěl provozovat zpravodajskou stanici, na niž v červnu dostal od RRTV vysílací licenci. Spor o ochrannou známku Info Radio se dostal dokonce k soudu, pravomocný verdikt ovšem zatím chybí.

EDCR posléze podnikla jiný krok, 29. dubna si zaregistrovala internetovou doménu rockfm.cz. Londa zareagovala přesně o dva měsíce později. 29. června, jen pár dní po udělení licence společnosti Max Loyd na provozování zpravodajského inforádia, si zaregistrovala doménu inforadio.cz. Na této adrese v současnosti běží internetové stránky jejího dopravního Radia Info – Rock FM.

Michel Fleischmann ani generální ředitel Radia Impuls Jiří Hrabák se k této doménové výměně nevyjádřili, ačkoliv byli e-mailem vyzváni již počátkem minulého týdne. O důvodech, proč si dvě zpřátelené stanice navzájem blokují internetové domény, tedy můžeme jen spekulovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .