Brněnské studio Českého rozhlasu zahájilo vysílání přes internet

Počátkem nového roku zahájil Český rozhlas Brno vysílání přes internetový portál live.atlas.cz
Posluchači najdou živé vysílání na stránkách www.rozhlas.cz/brno a také na live.atlas.cz Vysílání je na výběr ve třech kvalitách, 16kbps, 32kbps a 64 kbps. Nyní nás tedy mají posluchači možnost slyšet po celém světě.

Novinka je součástí modernizace veřejnoprávního rozhlasu a umožní příjem zpravodajství z jižní Moravy i zájemcům z jiných regionů. Brněnské studio dostávalo množství žádostí o zavedení vysílání přes internet od lidí z Čech i ze zahraničí. Řada z nich jsou Moravané žijící a pracující v Praze, dále pak bývalí emigranti nebo jejich potomci z Ameriky, kteří k Brnu nebo k Jihomoravskému kraji mají citový vztah, a o dění na Moravě tak chtějí být aktuálně informováni.

Zavedení internetového vysílání je pomyslnou poslední tečkou za loňskými oslavami osmdesátileté existence brněnského studia Českého rozhlasu. Stanice začala vysílat z Komárova 10. května 1924. S brněnským rozhlasovým studiem jsou spojena i jména takových umělců, jako byl herec Oldřich Nový nebo básníci Oldřich Mikulášek či Jan Skácel.

Marcela Buchtová

Pozitiv s.r.o.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .