Z financí jsme na internetu hledali zejména „pojišťovnu“

internetZa uplynulé dva roky Češi na internetu hledali informace z oblasti finančních produktů častěji až o 165%.

Průzkum firmy TNS Infratest pro společnost Google prokázal velký zájem o vyhledávání pojmů spojených s finančnictvím. Nejčastěji vyhledávaným slovem se za první měsíce letošního roku stal po „pojišťovně“ pojem „spořitelna“ následovaná „bankou“ a „pěnezmi“, jedná se o oblasti finančních institucí a finančních produktů. Mezi „financemi“ nás pak zajímala slova „finanční úřad, výpočet mzdy“ či kurzy světových měn, zejména pak euro a dolar.

Ze šetření vyplynuly další zajímavé údaje, logicky v současné situaci se obyvatelé ČR snaží zaměřit pozornost k sousloví „finanční krize“, pátrání započalo již v poslední třetině roku, nyní jen sílí. Jedná se o logickou snahu udržet kontakt s aktuálním děním, lidé chtějí vytvářet finanční rezervy na ještě horší časy, pozornost se soustřeďuje také na hledání bezpečného místa pro peníze.

Odkup pohledávky třetí stranou (tzv. factoring) je pak často vyhledávaným slovem ve sféře podnikatelů. Na místě je uvažovat faktor finanční krize. Zajímavý faktem je také to, že lidé mající zájem o pořízení životního pojištění až v 86 procentech nejprve zkoumali danou instituci na internetu. Průzkum dále uvádí, že po podrobném hledání účastníci průzkumu v 63 procentech založili nový spořící účet. Čechy ale zajímaly i další pojmy spojené se současnou situací, vyhledávali podrobnosti o placení daní a poplatků, nebo také o výpočtu mezd a důchodů, inflaci a nezaměstnanosti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: