Ředitel Facebooku bude řídit MySpace

myspaceOwen Van Natta, exředitel sítě Facebook, mění své aktivity. Devětatřicetiletý Natta se stává generálním ředitelem konkurenčního MySpace.

 Na pozici střídá Chrise DeWolfeho, ten je jedním ze zakladatelů a ze své pozice odešel ve středu 22.dubna. Owen Van Natta pak působil na funkci provozního ředitele. Za jeho přítomnosti pomohl vyjednat investici od Microsoft ve výší 240 milionu dolarů. Celková hodnota internetové sítě Facebook se vyčísluje až k 15 miliardám amerických dolarů. Ze své pozice odešel provozní ředitel Natta poté, co se ve funkci ředitele sítě Facebook objevil jeho zakladatel Mark Zuckerberg, oznámil, že bude usilovat o nejvyšší post v konkurenční síti a v únoru letošního roku odešel, aby se stal generálním ředitelem hudební internetové firmy Playlist.com, v ní bude i nadále externě působit.

Nové působiště je jednoznačnou výzvou, zvláště v době, kdy se Facebook dere na čelní pozice. Zatímco MySpace je stále největší sociální sítí ve Spojených státech amerických, má „pouhých“ 130 milionu uživatelů. Facebook jich má na svém kontě až o 70 milionů více. MySpace by mohl nový ředitel oživit, obzvláště v období jeho technologické stagnace. Přesto má MySpace bohatou a hlavně stálou členskou základnu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,