OSA se dohodla s Google na tantiémách z YouTube

youtube-skrvnaOchranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním (OSA) se dohodl se společností Google na licenčních podmínkách v otázce hudby ve videoklipech na portálu YouTube.

Textaři, skladatelé a vydavatelé, kteří jsou zastupováni OSA, budou z klipů dostávat tantiémy. Dohoda je platná zpětně od října 2008, kdy byla spuštěna česká verze YouTube. „Je důležité, aby ti, kdo hudbu vytvářejí, tedy textaři a skladatelé, které naše společnost zastupuje, dostali odměnu za používání svých děl na YouTube,“ řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

České republice tak nehrozí blokace některých umělců, jako třeba ve Velké Británii. „Jsme rádi, že společně se sdružením OSA jim i nadále budeme přinášet nový prémiový hudební obsah a zároveň podpoříme české autory i nové hudební talenty,“ uvedla Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka českého Google.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jose

    To je zajímavé. Terroristé z OSA se dohodli s Google, že budou dostávat jen za ty, které zastupují. Ale v ČR je odhlasovaný a platný zákon, že pokud si někdo spustí rozhlasovou stanici musí OSA platit nejen za ty, co OSA zastupuje, ale taky za ty, co OSA nezastupuje !!! Není pomalu čas to zrušit ? Je zajímavé, že ke Google si nemohou dovolit to, co si dovolují v Česku. Asi dobře vědí, že by je Google poslalo do riti. Ale u nás si to dovolit mohou. A u nás jim to projde. Zajímavé.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .