Hitrádio spustilo internetovou Zónu Lásky

zonalaskySpolečnost ABradio rozšířila minulý týden portfolio svých webových speciálů. Romantici nyní mohou trávit celý den v Zóně lásky.

V září letošního roku byly spuštěny internetové streamy vycházející z FM rádií, konkrétně se jedná o dvě nové mutace Fajnrádií (Club – taneční scéna; Fresh – aktuální hity) a tři mutace Hitrádií (Osmdesátka, Devadesátka a PopRock). Hitárdia navíc spolu se spuštěním webrádií uvedla večerní hudební speciály mapující dvě uplynulá desetiletí. Minulý týden se dočkali i příznivci romantických písní, vznikl další internetový stream s názvem Hitrádio Zóna Lásky, romantické hity hraje celých 24 hodin. Rádia vychází z modelu Rádia City, to provozuje stejná společnost, tedy Media Bohemia). Webové streamy Hitrádia mají zcela shodný playlist jako v případě Rádia City, liší se jen staničním hlasem a jiný je i zvukových obal.

Už dříve jsme se zajímali o to, proč večerní speciál Osmdesátka přebírán od Rádia City: „Jejich přebírání z Rádia City je logickým důsledkem postupného sbližování Rádia City s rodinou Hitrádií, kam vzhledem k cílové skupině v zásadě patří. Dalším příkladem tohoto sbližování je právě Vámi zmiňované přebírání programových prvků, jako je úspěšná Osmdesátka (respektive Devadesátka), případně spuštění streamu Zóna lásky. To, že na Hitrádiích běží Osmdesátka o hodinu dříve, je dáno snahou dát jí ve vysílání Hitrádií ještě atraktivnější čas,” říká mluvčí skupiny Media Bohemia Lukáš Novák. Například Hitrádio Vysočina nebude přebírat víkendovou Devadesátku, podle Lukáše Nováka je filosofií „sdílet to, co je smysluplné sdílet, ale ne vše za každou cenu.” Osmdesátka vysílaná na Hitrádiích a Rádiu City je zcela totožná – jak playlist, tak mluvené slovo. Aktuální playlist najdete na webu Rádia City (zde).

V sérii rozhovorů s programovými řediteli rádií jsme vyzpovídali mimo jiné i pana ředitele Marcela Kotyka z Hitrádií, už počátkem září přislíbil mnohé novinky: „Součástí našich webových aktivit je, kromě faceliftu našich webových stránek, také zřízení webových rádií, která budou vysílat 24 hodin stejný hudební formát, jako naše hudební speciály.“ Při poslechu se vám do uší dostanou klasické hity od Elánů, Metallici či Lucie, dočkáme se ale i novinkových songů od James Blunta či Marit Larsen (If A Song Could Get Me You).

Některá Hitrádia v těchto dnech navíc slaví výročí zahájení vysílání v českém éteru.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .