Google se převtělil do Internet Explorer

microsoftGoogle Frame až 10krát zrychlí Explorer, podle Microsoftu je nebezpečný.

Internet Explorer je nyní prý až dvakrát snadněji napadnutelný, než byl dosud. Alespoň si to myslí společnost Microsoft, to vše poté, co Google před pár dny uvedl na svět nový plug-in, ten umít změnit Internet Explorer (IE) na Google Frame

Google Frame podle Internetu Exploreru navíc kazí celkový dojem z prohlížeče. Možná byste čekali, že umí změnit design. Není ale tomu tak, jeho prvotním úkolem je zvýšit kompatibilitu prohlížeče, primárně míří na uživatele IE 6 a IE7.

Mluvčí společnosti Google na portálu eWeek uvádí, že Google Chrone Frame byl navrhnut právě k lepšímu výkonu a obsahuje spolehlivé bezpečnostní prvky. S tímto tvrzením však absolutně Microsoft nesouhlasí, hackereům prý usnadňuje práci.

Microsoft však nikde neuvádí to, že Google zvyšuje kompatibilitu a rychlost prohlížeče IE, Google obviňuje, ale důkazy neuvádí. Zatím se jen ohání testem, který byl prováděn na IE8. Google se tvrdě ohrazuje, při vytváření dbali především na bezpečnost koncových uživatelů.

Autor článku:

Komentáře (4)

  1. Jose

   Windows 95 fungoval. Windows 98 fungoval taky. Pravda Windows Millenium a Windows 2000 se jim moc nepovedly. Ale Windows XP se povedl vyjímečně a do dnes ho používá asi nejvíce lidí. Windows Vista se pro změnu vyjímečně nepovedl, tedy asi to zcela nejhorší, co kdy vyrobili. No, nic, tak ten, kdo nehraje hry, může používat klidně Linux. Zvláště Ubuntu http://www.ubuntu.cz/ Mandrivalinux http://www.mandrivalinux.cz/ a Open SuSe http://cs.opensuse.org/Vítejte_na_openSUSE.org bych označil jako velmi uživatelsky vstřícné a vhodné pro začátečníky, také patří dlouhodobě mezi ty nejblíbenější. A kdo chce, tak si počká nebo už si hraje zdarma s beta verzí Windows 7, ten již opět vypadá jako povedený systém.

  2. Edison

   Cely rad vychadzajuci z Windows 95 az po Millenium (ktorym skoncil) je hroza. Naopak, cely ad NT az po XP je velmi dobry. Ja som bol velmi spokojny aj s Windows 2000. Windows Vista som zatial nikdy neskusal, ale ani nemam chut. Vydrzim na Windows XP, pokial ten system bude podporovany, a potom uvidim, ake alternativy v danej dobe budu k dispozicii.

   Co sa tyka Linuxov, osobne holdujem SuSE – stabilna preverena povodne nemecka distribucia, ktora ma uz roky nesklamala.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .