Cowell a Pratchett zbrojí proti pirátství

cowell_pratchettTelevizní a rozhlasový magnát Simon Cowell společně s veleúspěšným spisovatelem sirem Terry Pratchettem bojuje proti internetovému pirátství.

Oba pány zřejmě není třeba sálodlouze představovat, Simon Cowell je například autorem formátu X-Factor a porotcem soutěže Pop Idol (u nás vysíláno pod názvem Česko hledá SuperStar) a sir Terry Pratchett má na svém kontě nespočet proslulých děl o Zeměploše. Nyní se spojili a napříč celým britským mediálním průmyslem bojují za protipirátská opatření.

K TÉMATU: Piráti z internetu

K jejich úsilí se přidávají i další význační lidé (například z řad producentů). Do britského parlamentu zaslali dopis, v němž se píše: „Británie je obdivována za kreativitu a smysl pro fair-play.“ Kvůli rozmachu digitálních technologií narůstá počet pirátů. Hlavní postavy průmyslu se tohoto jevu obávají a chtějí, aby byl prosazen přísnější zákon stíhající tyto trestné činy.

Ti, co dopis iniciovali, zmiňují jeden zásadní fakt, který by měl jít v jejich prospěch. Hudebníci, zpěváci, herci, spisovatelé a režiséři tvoří více než 7% britské ekonomiky. Piráti narušují britskou ekonomiku a mohli by v budoucnu výrazně ohrozit příjmy.

Foto: en.wikipedia.org

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .