ABradio s novými webrádii a soutěží o iPody

abradionovelogomaleOd dnešního dne můžete na ABradiu ladit dalších 5 nových specializovaných streamů a soutěžit o iPody.

Streamy vychází ze zavedených značek Fajnrádio a Hitrádio. Jingly jsou obměnou obalu mateřských stanic, tváří (či spíše hlasem) Fajn rádia zůstává Martin Preiss, Hitrádia potom zabezečuje Jan Šťastný. Kromě jinglů se do vysílání dostává i promo (například na pořad Party Time, který vysílá Fajn Rádio).

Od dnešního dne (tedy 14.září) je nabídka obohacena o pět nových stanic. Ve spolupráci s Fajn Rádiem byla uvedena webrádia Fajn Rádio Fresh a Fajn Rádio Club. První z nich – Fresh – se zaměřuje na aktuální muziku (songy: Alesha Dixon – The Boys Does Nothing, Morandi – Colors, Pussycat Dolls – Jai Ho), druhé – Club – poté míří na hudební scénu (Kid Cudi – Day & Night, Loona – Bailando,
Shaun Baker – Give!). Programový ředitel Fajnrádií Martin Maďarka v rozhovoru pro server RadioTV před časem prozradil, že se také brzy dočkáme nové webové prezentace: „Nový web Fajn rádií launchujeme 14. září 2009. Ty přinesou kromě modernizovaného designu a standardů doby, jako jsou podcast, blogy a chat, nový hlavní benefit v podobě unikátní hudební databáze všech songů, které hrají Fajn rádia. V této databázi budete moci najít texty všech songů a hlavně jejich překlady do češtiny! Samozřejmostí nových webovek budou i populární webrádia.“ Do konce roku jsou navíc plánována další webrádia – jedno za měřené na „black music“ a jedno na rockovou hudbu.

Přečtěte si komentář:
Webová rádia jako prolog k digitalizaci

Nový web se čeká i od další rodiny rádií – Hitrádia. V souvislosti s tímto krokem i Hitrádia připravila internetové streamy – k posluchačům se dostávájí projekty zaměřené na 80. a 90.léta, jedno z rádií pak hraje pop-rock (tedy Hitrádio 80′, Hitrádio 90′ a Hitrádio PopRock). Proč zvolila Hitrádia právě tyto streamy? To nám v rozhovoru prozradil programový ředitel Marcel Kotyk, souvisí především s úpravou playlistu: „Úpravy našeho playlistu jsou součástí připravovaných podzimních změn – zatím mohu prozradit, že na každý podvečer během celého týdne plánujeme nasazení speciálních hudebních speciálů (samozřejmě v rámci našeho hudebního formátu), zavedení speciální hudební kategorie v rámci našeho playlistu, díky které si posluchači společně s námi zavzpomínají na 90. léta a mnoho dalších změn.“  A k novému webu dodává: „Součástí našich webových aktivit je, kromě faceliftu našich webových stránek, také zřízení webových rádií, která budou vysílat 24 hodin stejný hudební formát, jako naše hudební speciály.“ V průběhu září zprovozní ABradio stream Zóna Lásky Hitrádií, určeno má být především ženám. Podobné streamy provozuje i Rádio City (viz web). To v příštím roce přejde pod rodinu Hitrádií.

V souvislosti s uvedením těchto streamů připravil portál ABradio i soutěž. Na webu najdete podrobnější pravidla. Stačí se zaregistrovat a odpovědět na velmi jednoduchou otázku: „Do kolika kategorií (žánrů) je rozděleno celkem 150 rádií, která můžete poslouchat na ABradio.cz?Vyhrát můžete 10 x iPod nano Chromatic (8GB) a 10x DVD. Soutěž probíhá až do 4.října 2009. Portál ABradio nabízí přes 150 specializovaných streamů, nedávno prošel re-launchem (viz. aktualita: Limemedia představila v nové podobě portál ABradio).

Nové webrádio představila počátke září i Evropa 2, stream s názvem Vyndej to! hraje muziku, již nahráli a nazpívali samotní posluchači (Nová rozhlasová sezóna vypukla). Zprovoznit své streamy chce i rádio Bonton. Více se dočtete v rozhovoru s programovou ředitelkou Markétou Herfortovou.

.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .