Výzkum poslechovosti a respondenti

respondentVětšinu výsledků sledování poslechovosti lze úspěšně zpochybnit, čehož jsme svědky i na tomto serveru. Co čtenář, to názor a nelze se divit, protože nemáme všichni rádi stejný druh hudby a ne každému se líbí stejné moderování či moderátoři. Pokud výsledky jsou shodné s naším vkusem, nemáme „důvod“ je zpochybňovat, ale běda je-li to v rozporu s naším názorem. Já sám beru uvedené grafy jako zvláštní hru o cenu reklamy, proto mě nevzrušuje pořadí toho či onoho rádia, ostatně ve většině případů mají společného vlastníka. Jemu je potom lhostejné z jakého rádia mu přicházení na konto korunky. Podle počtu posluchačů se určuje cena reklamy a tady mi to připomíná dohodnutí výsledku ještě před zápasem, kdo v zápase zvítězí. Kdybych šel dále, pak bych grafy bral jako špatnou hru s důvěřivými posluchači. A ruku na srdce, poslouchá někdo z vás pouze rádia, která jsou v čele tabulky? Věrohodnost by pro mě podpořilo další doplnění tabulek o následující údaje:

  1. Věkové kategorie respondentů
  2. Vzdělání respondentů
  3. Zdroj poslechu, případně použité zařízení)*
  4. Místo poslechu – stanoviště antény
  5. Druh hodnoceného, poslouchaného, programu
  6. Informace o pokrytí signálem sledovaného území s poznámkami o překrývání regionálními stanicemi sousedního území

Že si vymýšlím? Asi ano, ale tyto chybějící údaje dělají z grafů pouhé malůvky, byť vyvedené barevně. Také mi připadá podivná nabídka APSV umožňující podílet se na financování výzkumu RP od 1.1. 2009. První data tedy mohou mít za 1. a 2. čtvrtletí roku 2009 (výstup dat 1. čtvrtek v srpnu 09). Pořadí asi určí procento podílu?

Poznámka: Přijímač (anténa), kabel, internet)*

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jose

    Myslím si, že si vůbec nevymýšlíte. Ano takto by to mělo být. Zrovna jsme v době jedněch takových výsledků. A jsou uvěřitelné ? Nejsou. Jako vždy vypadají zcela nesmyslně. Jako by opsali minulé, něco přidali a popřáli si k úspěchům. Co si mi to připomíná. Mé poznatky z terénu tedy ze života jsou zcela opačné. Ovšem ano jsem starší osoba a nechodím mezi studenty ano jsem bezpartijní a nechodím na komunistické schůze a netuším, co tam povinně všichni poslouchají, ale jen snad takto by to muselo být aby mohla být určitá čísla pravdivá. Nevím, jak může nějaká firma provádět výzkum sama sobě a toto se může brát za bernou minci v celém satátě ? Samozřejmě něco jiného by bylo, když by to prováděl stát. Ale i státního úředníka lze asi patřičně motivovat tedy podmazat, když se podíváme jinam. Tak tedy nějaký nezávislý studentský průzkum nebo někdo takový, pak by ta čísla snad byla hodnověrná. Ale takto ? Sám sobě kontrolou a vyhodnocením ? To snad ani nemůže být bráno někým vážně. Na víc jsem nikde neviděl zveřejněný seznam otázek, nic. Je to zcela neprůhledné. Utajené pomalu jako tajné služby. A přitom, kdo se s tím setkal, ví, jak je to manipulační. Nezapomenu na tuto otázku: ,,Je hráno málo české hudby nebo dostatečně české hudby ? “ Nebyla tam žádná otázka o tom, že je hráno přílišně české hudby. Čeští nacionalisté zcela vymazali z českého éteru národy jako jsou Francouzi nebo Poláci. Máme tu silnou francouzskou firmu Lagardere, ale hrají snad jejich rádia francouzské písničky ? Ne nehrají. Hrají české a nebo angloamerické. Ještě tak maximálně slovenské a ty se ještě berou jako také zahraniční a zvyšují jim procenta. Takže řeckou, španělskou, neuslyšíte. A tomu říkají rádia a Evropa ? Pak se nelze divit, že president odmítá podepsat Lisabonskou smlouvu a že opoziční strana odstřelí vládní stranu v době předsednictví EU. Malý a stále stejný český koncetráček, to si tady úspěšně a stále více a více budujeme, jen místo ostnatého drátu je nasazený ten elektronický.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,