TV Barrandov na programový hit zatím čeká

radiotv-archiv63S velkou pompézností a značnou pozorností médií i veřejnosti zahájila 11.ledna své působení na českém televizním trhu nová plnoformátová TV Barrandov. Po třech týdnech vysílání se ukazuje, že stanice zatím nevytvořila pořad, který by válcoval konkurenční televize a přikovával diváky ke gaučům. Některé původní projekty se však nadějnou cestou vydaly.Hned o prvním večerním pořadu na TV Barrandov se hodně mluvilo. Dvouhodinová show Karneval na Barrandově s plejádou tuzemských hvězd zábavního průmyslu dodala munici do zbraní některých kritiků, kteří vyčítali estrádnost a provařené obličeje účinkujících, kteří se neměli hodit do formátu stanice, jenž se zaměřuje na diváky v cílové skupině 30 a více let. Přesné údaje o sledovanosti zahajovací veselice nejsou k dipozici, nicméně ohlas v médiích dává tušit, že tento pořad nezapadl a relativně dost diváků si našel.

Možným důvodem je téměř totální absence hudebně zábavných pořadů v tuzemských televizích. Na tento rank si ostatně chce posvítit TV Barrandov i v následujících měsících, na kdy připravuje cyklus estrád Silvestr na Barrandově. Možná si tento chybějící formát dokáže nová stanice přivlastnit do svého portfolia a vybudovat na něm zárodek úspěšného a očekávaného slotu ve svém programovém schématu.

Nové stanici se zatím nepodařilo přinést fenomén, který by rozbil dosavadní divácké návyky a nutil obecenstvo houfně přepínat na TV Barrandov. Z některých odstartovaných původních projektů by se však oblíbené pořady vyklubat mohly. Dobře našlápnuto má Talkshow Jana Saudka, v které se postupně vytrácí neustálé sebenarážky na věk hlavního protagonisty a díky jeho silné osobnosti se může z relace vyklubat důstojná společnost pro talkshow Karla Šípa či Jana Krause. Vtipné momenty se míhají i sobotní skečovou show Koko TV. V mnoha případech není vypointování nejšťastnější, ale postupně získávanou praxí pořad může získat větší lehkost a stát se jedním ze základních pilířů barrandovské původní zábavy.

Vedle oddechových formátů se na nové stanici objevil zajímavý dokumentární cyklus z dílny společnosti Fera Feniče České milování. Půlhodinové pohledy na lásku z různých úhlů se nápadem, zpracováním i autorským týmem, který je připravuje, se zařadily bez problémů po bok dřívějších úspěšných projektů Febia, kterými byly např. cykly Gen, Genus, Cestománie, Jak se žije…

Významnými daty pro TV Barrandov bude dubnové vypnutí analogu v Praze a přechod více než milionové aglomerace na pouze digitální příjem televize a záříjový příchod nejsilnější televizní sezóny v roce. Nechme se překvapit, co se pro nalákání nových potencionálních diváků chystá pod pokličkami v barrandovské kuchyni a zda se tam někde nevyklube projekt, který rozhýbe stojaté vody programové nabídky českých televizí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .