Televize to v Jankovcově ulici nemají jednoduché

z1fotomalaCo mají společné televize TOP TV, Z1 a tisková agentura Mediafax? Všechny tyto společnosti působily na stejné adrese. Televize zkrachovaly, agenturu zachránila televize Nova, která ji koupila za jedno euro a teď splácí její dluhy.

Je to zajímavý paradox. Ani jedno z médií, které se usídlily v polyfunkční budově na Jankovcově ulici, to nemělo jednoduché. Nejprve odtud vysílala “lifestylová” televize TOP TV, která zavřela krám v roce 2007. Pak ve stejných prostorách vyrostla zpravodajská Z1 a nezávislé na ní ambiciózní tisková agentura Mediafax, která patřila rumunskému superřediteli televize Nova a skupiny CME Adrianu Sarbu.

Mediafax prostory opustil poté, co jej převzala Nova. Symbolická kupní cena 1 euro naznačuje, že agentura byla těsně před krachem a po uši zadlužená. Z1 přežila osud obou těchto projektů a fungovala dál. Jenže i ona se teď musí stěhovat. Po ukončení provozu jí bude stačit už jen větší sklad. Pokud máte dost peněz, můžete si její technické vybavení výhodně koupit. Pokud by někdo chtěl rozjet třetí televizi na Jankovcově ulici, možná bude mít do třetice i štěstí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,