Nova opět perlila, asi je to její mánie

televizninovinymaleUvádět lživou reportáž o havarii kluzáku u Slaného, je typické pro rychloreportéry na Nově. U tak závažné události si nedal Jaroslav Kasnar ani trochu práce, aby si zjistil, jaký kluzák vlastně spadl, a uvedl to přímo do kontextu se zákazem létání, ale jiného kluzáku. Asi si řekl: éro jako éro! Snad budou stačit strohá a přesnější fakta…

Shodou okolností Evropská agentura pro bezpečnost letectví zakázala v reakci na nehodu v Rakousku létat s letouny typu L13 a L13A Blaník. Zákaz vydala v pátek, platí od neděle. Nova uvedla,že některé české aerokluby dokonce nechtějí zákaz přijmout, protože nebyl vydán v češtině, čemuž může věřit jen typicky Novácký divák. Ačkoliv se nenašel aeroklub, který by vědomě ohrožoval své piloty ignorováním tohoto zákazu, nic nebránilo „reportérovi“ Novy dát tento zákaz do kontextu s nehodou u Slaného.

Snad budou stačit strohá fakta:

Zákaz byl vydán na kluzáky typu L-13/L-13A Blaník.

Havarovaný letoun byl L-23 SuperBlaník – výcvikové letadlo.

Vzhledem, k tomu, že vyšetřování celé nehody není uzavřeno, je s podivem, co si v zájmu atraktivity Nova dovolí.

Kdo má zájem, může si reportáž prohlédnout na: http://archiv.nova.cz/multimedia/televi … 0.html?s=0 Je to asi na 18. minutě.

Autor článku:

Komentáře (5)

    1. Martin Petera

      Rádo se stalo :)

  1. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

    Nova se k případu postavila čelem, a 9.9.2010 v Televizních novinách v 19:30 odvysílala příspěvek o Blaníku s omluvou. Já to považuju za pokrok v chování Novy s vírou, že to není jen můj dojem:-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: