Konala se revoluce v éteru?

radiotv-archiv54Počínaje druhým lednovým týdnem spustila Frekvence 1 novou ranní show s názvem „Den začíná v osm“. Moderátorské duo Miloš Pokorný – Roman Ondráček slibovali revoluci v českém éteru. Bylo tomu tak? Konala se ona slibovaná revoluce?

Napjatě jsem poslouchal první minuty jejich nové show. Po nezbytném úvodním představení následoval rozhovor s programovým ředitele stanice Mirkem Škodou. Nevím, co přesně jsem měl od nové ranní show očekávat. Rozhodně mě zklamala jedna věc, Těžkej Pokondr má málo volnosti. Rozumím, že informační servis každých patnáct minut si stanice hájit musí, v případě této dvojice je tu spíše na obtíž.

Nebudu jen záporný. Líbí se mi, že svůj prostor si duo přesto dokáže tvrdohlavě vydobýt. Mluvené slovo se po delší době dostává do popředí. Pokondři získávají i dvě minuty slova jen pro sebe a v jednom vstupu, což poslední dobou nebývá na komerčních stanicích zvykem. Konečně si navíc stanice uvědomila, že prostor poskytovaný hostům diskuzních pořadů byl nedostatečný. Křížový výslech (sečteme-li čistý čas mluveného slova v hodině) zahrnoval jen něco okolo 8 minut (ve výjimečných případech 10). V nynější hodince dostávají posluchači více než dvakrát tolik.

Mám-li shrnout své dojmy z dopoledního vysílání pánů Pokorného a Ondráčka, uznávám, že jejich humor přinesl do rádia svěží vítr, především díky jejich nezávislosti. Ačkoli se musí více podřizovat programovému formátu, dokáží se mistrně, jak je ostatně jejich dobrým zvykem, s tímto „handicapem“ vyrovnat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .