Když tři kanály Novy vysílají totéž, není to totéž

nova-spiralaTelevize Nova šetří. Nebo možná ani ne. Ale když v jedno odpoledne nasadí v krátkém sledu na tři své programy téměř shodný obsah, logicky tím vzbudí pozornost. Pokud jste dnes (v neděli 3. dubna 2011) přepínali mezi Novou a Novou Cinema, mohli jste narazit v jedné chvíli na komedii Starosti pana Starosty. A pokud jste přepnuli z Novy na Novu Sport, v tentýž okamžik jste mohli vidět Moto GP – Velká cena Španělska.

Televize Nova vysílala americkou komedii Starosti pana Starosty (v originále Welcome to Mooseport) na svém hlavním kanálu od 11:30 do 13:40 a reprízu na Nově Cinema od 13:20 do 15:25. V jisté chvíli jste tak mohli fragmenty tohoto filmu zahlédnout na obou kanálech zároveň. Perličkou je, že obě tyto stanice vysílají v DVB-T. To je jistě programová kuriozita, které by se měli programoví pracovníci Novy v budocnu vyhnout.

Souběžné vysílání přímého přenosu Velké ceny Španělska Moto GP na Nově a Nově sport je už pochopitelnější. Jde o sportovní akci velkého významu (pro vysílatele určitě – možná i pro diváka). I když malá úprava programu Novy sport by byla namístě. Pokud se Nova rozhodne vysílat na hlavním programu nějakou událost, měla by na sportovním kanále nabídnout alternativu, i když třeba půjde jen o méně atraktivní záznam jiné události. Ale vysílat stejnou věc na dvou kanálech zároveň, to už je minimálně zbytečné. I když v případě diváků Novy člověk nikdy neví.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .