ČT má nového ředitele, odbory mají radost

dvorak_velkeNový generální ředitel České televize Petr Dvořák může být spokojen. Reakce na jeho zvolení jsou vesměs pozitivní a důležité je, že ho schvalují i zástupci odborů uvnitř televize. Dvořák má významný kredit na mediálním trhu a zřejmě si porozumí i se „vzbouřenými zaměstnanci“, kteří na něj před volbou vsadili své další působení v ČT.

Letošní volba generálního ředitele byla plná vášní a zbytečných emocí. K nepříliš šťastným reakcím se nechali vyprovokovat i někteří vrcholoví manažeři. Především ředitel sekce Nová média Milan Fridrich, který se ostře vymezil vůči řediteli zpravodajského kanálu ČT 24 Romanu Bradáčovi. Nervy ujeli i elitnímu moderátorovi nedělní diskusní relace Otázky Václava Moravce, který veřejně nazval současný vrcholový management „mordpartou“ Kavčích hor.

Oba tito pánové spojili své další působení v ČT právě s Petrem Dvořákem, kterého otevřeně podporovali. K tomu se přidali i zástupci odborů, jež vidí ve Dvořákovi zkušeného odborníka a kvalitního managera. A právě postoj odborů je zásadní neboť právě od nich závisí osud každého ředitele zejména pokud přichází do ČT zvenčí.

Je to už více než deset let, co odbory „smetli“ díky tlaku veřejného mínění ředitele Jiřího Hodače, jež vydržel ve funkci pouze několik týdnů a byl záminkou k rozpoutání tzv. televizní krize koncem roku 2000. Jeho nástupce Jiří Balvín to rovněž neměl se zástupci odborů jednoduché. Jejich tlaku sice odolal, ale tlaku televizní rady (která ho později odvolala) už nikoliv.

Zatím poslední generální ředitel Jiří Janeček byl dlouholetým kmenovým zaměstnancem televize. Původně působil jako krajský zpravodaj, posléze moderoval hlavní zpravodajskou relaci Události a před svým nástupem do čela ČT byl ředitelem zpravodajství celé televize. Právě on dokázal až do svého odchodu udržet celou instituci pod kontrolou. Jenže krátce poté co v červnu oznámil rezignaci, projevily se nezdravé vztahy uvnitř televize v plné nahotě.

Petru Dvořákovi přejeme v nové funkci pevné nervy a hodně štěstí.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Jistě je brzy na jakékoliv hodnocení, ale soudím podle rozhovoru s J.Železným, mám obavy, že se domnívá, že bude stačit vyhovět politikům a odborářům a bude mít klid. Zatím ani na jednu otázku neodpověděl konkrétně. Jako v tom šotu o tom, že nejlepší rozhodutí je to, které lze kdykoliv změnít:-))

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .