Diskuze

Strana: 1 [2]
Autor Tema: DRM
Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: DRM
on: November 28, 2010, 17:14

Dobře ti rozumím. Já také mám nejraději FM a přenosný přijímač i s RDS si
koupím. Jezdím na kole , tak budu hledat po kopcích , jenomže jsem
zvyklý s hudbou vstávat i usínat a na FM je skoro prázdno. Takže jsem to
řešil netovým přijímačem. A je bezva si pustit kdykoli mluvené slovo
v naší nebo slovenské řeči-Junior,Litera,Leonardo,Humor,Pohádka. To FM
nenabídne. DRM je mrtvé a DABu se nedožiju.Ale na co se fakt těším ,je
přenosné rádio ven. Díval jsem se na Grundig,Sangean a Panasonic. Vybrat
se dá i když jsou poměrně drahá , ale urvu si jinde od huby. V podstatě
na nic jiného než rádia a spol. nešetřím.S mobilem s RDS nemám žádné
zkušenosti , protože ho nepotřebuju a myslím , že nebudou dostatečně
citlivé. Pokud máš typy na rádia , tak je prosím vlož.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: DRM
on: November 28, 2010, 16:22

Dobrá připomínka. Ani bych nevzdechl na to, že také existuje něco, jako třeba Livio radio Pandora, nebo Logitech squeezbox radio, jak vidím. Přitom jsem už kdysi objevil nějaké netové rádio s názvem jako Sunschineradio, nebo tak. On je problém ten, že pokud mě napadne poslouchat netové rádio, tak to prostě pustím doma přes PC a člověk je tolik zavalený tou technikou, že už neví coby. Kolikrát si vybírám písničky přímo podle svého přání na youtube a člověka zajímají i jiné věci, než jen poslech hudby.
Rád se toulám občas spíše kvůli pokusům s obyčejným rádiem, ale nemám ještě takové, které má RDS zobrazení názvu stanice. A právě ta reklama mé bývalé nostalgicky oblíbené stanice ( radio Luxembourg), která měla v DRM původně vysílat, mě nyní před Vánocemi přivedla na myšlenku se zajímat o přijímač zmíněného typu, který má jak DRM, tak samozřejmě tím i službu RDS. A několik jich už je.
Člověka na tom těší fakt, že je tu na rozdíl od netu stále ještě prostor pro různé úlovky v různé kvalitě, protože jistota úspěchu je někdy tak trošku nudná věc, ale na druhou stranu je fakt, že nejsem zrovna moc zvědavý na nějaké velké zpravodajské stanice, které tam už vysílají,ale uvítám rocková, popová i regionální rádia s etnickou ( lidovou hudbou), kterou mi na DRM zatím nikdo nepustí, pokud tam nezačne vysílat aspoň nějaká stanice z blízkosti Alp takto zaměřená. Takže, nebudu pořizovat asi nic, nebo jen nějakou levnou hračku za pár set s RDS na VKV pro případné pokusy.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: DRM
on: November 28, 2010, 14:47

A k čemu ti ten přístroj bude? Kup si přijímač netový.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: DRM
on: November 28, 2010, 13:07

Tak už jsem trochu dál. Vidím, že už se objevují i levnější přijímače, jen ne nějak u nás, že už máme i pásmo DRM+ (VKV), že se dá naladit už dost cizích stanic i jedna naše , poslouchat i rádio pop-muzic z Maiami, ale Laxik prostě ve skupině RTL rádií na DRM není.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostPřijímače DRM.
on: November 27, 2010, 20:17

Tak už je to snad 5 let, co se občas někde nesměle objeví téma DRM. Vzhledem k tomu, že jsem defakto bývalý posluchač rádia Luxembourg, tak jsem se kdysi dočetl, že stanici je možno poslouchat na netu, ale také na DRM. Bohužel se o DRM nikde nějak moc nepíše. Přijímače, abych jen těžko hledal na zahraničních webech ( Morphy Richards, Himalaya,Multyradio,Di-wave..) a ani nevím, jaké stanice bych na tom v DRM chytil. A nezajímají mě jen naše stanice, ale samozřejmě všechny. Máte prosím někdo takový nějaký přijímač a můžete se podělit o své zkušenosti ?

admin
Administrátor
Příspěvků: 1904
PostDRM
on: January 15, 2009, 17:53
Strana: 1 [2]