Diskuze

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87
Autor Tema: POLSKÁ RÁDIA
Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: May 28, 2013, 16:28

Stanley, ale já ti dobře rozumím, tu nostalgii už nevrátíš, kámoš
blbnul s rádii a všem kolem už na gymplu, odebíral Amáro , postavil si
všechno sám a kulili jsme uši na O3 ve stereu. Laxík byl Laxík a pro
západní posluchače to byla prachobyčejná stanice. A pokud jde o ty jingly, tak já vítám robota, který seká skladbu za skladbou. Mě je z
raklam ,jinglů a podobných svinstvech na blití, to je všechno vymyšleno
jen kvůli penězům. No , a když nepoznám interpreta tak se nic neděje. Já
mám na rozdíl od tebe času přebytek a poslouchám rádio několik hodin denně v kuse třeba jednu stanici. Pokud není dobrá už ji neladím a
tohle nové rádio mám prakticky pouze na internetová rádia a pak mluvené
slovo, které je z poloviny také jen na internetu, Domino,Junior,Litera.
Ráno ,než jsem vstal , jsem si schválně před půl pustil Beat a čekal osm
minut na skladbu a vyšlo to tak , že za 15 minut zahráli 2 krátké
skladby. Takže proto tohle rádio, které naprosto nahradí mikro nebo
mini věže. Poze tam není USB apod. , ale na tohle nebylo zkonstruováno.
Ještě musím dodat jeden fakt , který nemohu přejít, že rádio Beat má
zcela jednoznačně 2 nejlepší pořady u nás. Živáky a Pípu. Na pípu už
ležím v pelíšku a poslouchám do konce. Měj se fajn.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: May 21, 2013, 17:42

No, to jsi mě moc nepochopil. Vyrůstal jsem na rádiu Luxembourg, a když jsem po letech slyšel Laxik na netu, tak už to nějak nebylo ono. To jsou totiž často notoricky známé skladby, a když jedna skončí a druhá začne, tak to není ono. Tam je potřeba hodit takzvaný jingl, říci třeba kolik je hodin, zkrátka prohodit pár vět a třeba i anglicky. To třeba dělá anglická stanice Absolute radio classic rock, která zmíní třeba interpreta, název skladby, nebo i něco, čemu člověk moc nerozumí, ale dostane to zkrátka takový ten šmrnc. Takže, nejde o žádných 5 minut, ale nanejvýše o minutu. Reklamy v televizi nenávidím a ihned přepínám. To tam může být něco, co mě zajímá,nebo zaujme, ale jakmile přijde reklama, tak to v extremním případě skončí dokonce i nezájmem o další sledování.
Jinak samozřejmě nemůžeme být ve všem stejní :-). Já si prostě dovedu posechnout i oblíbené Mayrhofner s kozorožcem na prsou, ale německé slaďáky nesnáším. No, že jsem si na koncertech Olympiku zpíval s ostatními Jasnou správu, či Osmý den atd., tak to je pravda. Jinak jsem koukal na to tvé rádio a myslím, že jsi vybral dobře. Tak já chtěl něco levnějšího,také do terénu, a když vezmu, že ani nemám kolikrát čas ho vůbec poslouchat ( zvuk jinak dobrý a se sluchátky stereo), tak také velká spokojenost. Tak se měj pěkně.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: May 21, 2013, 14:02

Já bych jen dodal, že mluvené slovo doslova vyhledávám, ale jen tam
kde mě mají co říct. Jestliže někomu nevadí 5+5 minut zprávy a reklama
na auta , tak mě se vyhodí vyrážka. Nikdy reklamu neposlouchám a nikdy
neposlouchám a nikdy v Tv nesleduji zprávy z USA. Vždy přeladím.
Také bych si na hranicích nikdy nenaladil nebo dokonce poslouchal
německé barbary. Mám teď naladěné rádio s čs. hity a zrovna hraje Olympic. Je to bezva. Ahoj.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: May 20, 2013, 17:23

Ahoj Barko,
já to vezmu popořadě. Občas kouknu na program Prima Zoom, nebo i ČT2. Určitě asi víš, co má Prima Zoom za programovou skladbu. Dříve jsem si navíc koupil občas časopis Lidé a Země,abych si dal zase několik měsíců s četbou pokoj. Teď občas beru Živá historie, podle téma a vnitřních dárků ( staré mapy, peníze z časů monarchie apod.)
Ano, máš pravdu, že pro nás byla hudba ze Západu něčím jiným. My si pamatujeme všechny písničky, co jsme slyšeli, dovedeme si je zapískat a máme k tomu tak nějak vztah. Dneska ty ubožáci patlají do sebe dvě staré písničky, samá elektronika, kvílí to jak při orgiích a říkají tomu hudba. Rádio Fajn a podobné voloviny s jejich soulem, rapem a monotonním pískáním jakéhosi soustruhu, to mi hlava nebere a jsem rád, že se najdou i mladí lidé, kteří se tomu smějí také.
Z mrakodrapů zrovna nějak uchvácený nejsem, les i skály a výhledy jsou bomba, ale do Prahy a Vídně ( tu mám jaksi bohužel dost z ruky)by si měl aspoň jednou zajet každý. Vždyť Vídeň byla hlavním městem monarchie, chodilo se tam prý z Čech na zkušenou do světa a navíc tam mají kopeček, odkud je prý pěkný kruhový výhled a dá se tam i chytit dost stanic VKV, jak psal Matyas ;-):-).
Na to tvé netové rádio se snad mrknu. Také mám samozřejmě v
předvolbách nějaké vlastní stanice a dalo by se o tom psát, ale já nevím, co by to vyvedlo. Jednou jsem chtěl koukat na Tour de France a neměl jsem ještě satelit. Tak jsem to honil na netu a jakž takž to šlo, ale jak se blížili k cíli, tak se začali připojovat lidi a musel jsem to pro zamrzání a výpadky vzdát. Myslím, že poslouchám něco podobného, jen snad, že občas minutku kecání uvítám, jako zpestření. Jakmile se mi nelíbí písnička, hned přepínám jinam. Většinou jde o státy u rovníku, ale můžu i pravé Alpy. na co je zrovna nálada ;-). A občas i pop a rock samozřejmě :-). já mám se členy DX klubu lepší zkušenosti, ale je to jako všude. Oni nemají rádi, když si někdo nepřečte nic z techniky a začne tam něco plácat ( např. Údiv z letního dálkového letního úlovku na VKV z Itálie. Rada na rádio, co bude chytat fakt dálky), nebo se tam i zkrátka fakt sami mezi sebou nemohou sejít a každý se i věnuje například odlišnému zaměření ( ten chytá majáky, ten amaterskou televizi, ten služby a ten klasické rozhlasové stanice).

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: May 20, 2013, 08:15

Ahoj Stanley, já o žádné vědecké TV nevím , ale jedno je nádherné ,
že jsme byli ochuzeni o ty Sweet, zatímco na Západě jde už jen o šou,
tak pro nás staré posluchače jde pořád o nezapomenutelné zážitky.
No a blb , co se jede podívat do Vídně, no je to třeba komentovat?
Vždyť to máme doma, nebo úžas lidí nad americkou mrakodrapovou
megalománií. Takový hnus mě určitě nahradí kus lesa.
Ještě k tomu netovému rádiu. Já jsem si koupil oxx digital tube a hraje
to líp , než mikro věže a také si pouštím tropic a jazz a reggae , ale
jen internetové stanice , aby nežvanili. Pomalu se prokousávám našimi
rockovými stanicemi a dělám si takový průzkum , která hraje nebo žvaní,
pořady, skladba playlistu a tak. Času mám dost , tak se bavím. Ahoj.
Ještě k DX , mě nikdy na mail nikdo neodpověděl, je to patrně šlechta.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: nejen o rádiu.
on: May 12, 2013, 16:16

Zdravím chlapi! Je to tak. Mám internet od roku 2000 a přesto, že má tato republika cca ( už bez Slovenska) 10 milionů lidí a PC s netem má už kdejaká domácnost, tak mě celá léta fascinuje, že někde diskutuje nanejvýš pět lidí a jinde je mrtvo úplně. Podívejte se třeba na stránky http://www.dx.cz ( stránky dálkového příjmu a vysílání, radioamatéři)a vedle schválně na datumy vedle posledních příspěvků k tématům.
Ale, ono se tomu ani nelze divit. Kolik lidí si může dovolit finančně i volnočasově jezdit po republice, nebo i mimo ni a navíc si tam hrát s rádiem ? A když už jede někdo třeba do toho Rakouska a ne zrovna do Alp, či druhé strany Novohradských Hor, tak jede s cestovkou ( pořád levnější, než solo s ČD)do Vídně a tam obdivuje pamětihodnosti, fotí, rychle na vyhlášený Sachr a už honem k autobusu.
A to nemluvím o tom, že někdy mají lidé bohužel i jiné starosti, než rádio. Ani já nic nepřidám a za chvíli jdu na hokej. Ono je těch zálib dnes poměrně dost. Koho zajímá cestování, věda a historie, tak má dnes tolik možností ( různé televizní stanice, knihy, časopisy i vlastní výlety), že na to rádio fakt snad ani není čas. Navíc okolní a dostupné VKV stanice všichni tak nějak známe. Mně se včera úplně náhodou podařilo na nějaké německé satelitní stanici spatřit kdysi slavnou kapelu The Sweet a měl jsem z toho druhé vánoce, ač mám jinak jejich DVD i CD a mohu na ně koukat i na youtubu. Večer jsem si pak pustil před spaním aspoň na 15 minut internetové rádio z Tahiti. Tichomořská hudba je před spaním asi nejlepší :-).

_Ovi
Registrovaný
Příspěvků: 90
PostNejen o rozhozených Voticích
on: May 11, 2013, 19:03

Mezivrata jsou ještě teď trochu mimo formu, alespoň 105,5 MHz. Nenačítá se RDS.
Mimo formu, a to dlouhodobě, jsou bohužel i zdejší diskuze. Jsem uživatelem od roku 1999, v současnosti je zájem diskutovat o rozhlasovém vysílání (nejen polském) prakticky na nule. Jiné weby na tom ale nejsou o mnoho lépe. Zdá se, že lidé rádia poslouchají, ale moc u toho nepřemýšlejí.
http://www.oviradio.cz

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe:
on: May 10, 2013, 17:45

Tož to tu nějak zamrzlo,neříkejte,že se nic neděje :)

Včera nastala zajímavá situace na našem Votickém vysílači Mezivrata – kdy v čase po 22h šlo Rádio Blaník čistě i na Fm 94.4,5,94.5 a 95.5,6 – kdo v ten čas i dnešní ráno a je v tomto případě blízkém dosahu vysílače do 15km,ale nevim a má horizontální anténu,musel se podivovat i já jsem si to ověřoval na 2 zdrojích a nemýlil jsem se,bylo tomu tak.
Takže zajímavej úkaz – něco podobného tu nastalo v druhé polovině 90let,kdy,taky se asi něco opravovalo a hoši udělali přehmat,jako včera a v noci tu šlo na úplně jiné frekvenci mono s lehkým šumem tehdejší Chomutovské Rádio Agara.
Nicméně telefon mám opraven konečně,tak půjdu otestovat terén,jak to tu chodí s 0db. Tak zatim a ozvěte se taky a přispějte,zde na diskuzi.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostPrvní testy přenosného Sencoru.
on: April 21, 2013, 13:03

Tak na Řípu jsem už byl, abych konečně trochu otestoval VKV na tom Sencoru. Ovšem, bylo to tam minulou neděli, jak na Václaváku a spíš jsem jen v rychlosti chtěl porovnat několik záchytů z loňského dubna na Nokii. Rozhodně se Sencorem manipuluje hůře a je vidět, že je to především přijímač pro internet, a když nemůžeš chytit signál ( a často i k odemknutým sítím se nikde nepřipojíš, až na vyjímky), tak aby tam jako něco bylo. Je to prostě krabička od mýdla a 20 cm přizpůsobeného lanka. U mobilu je svod ke sluchátkům a současně tedy anténa dlouhý snad metr a hlavně se to dá vše různě zvedat a natáčet. Citlivost vypadá stejná, ikdyž…. Dole pod úpatím sem rychle na 96 MHz zachytil RDS B2 z Ochsenkopfu včetně názvu pořadu, ale na 96.8 jsem marně loudil B1 z Hoher Bogen, což snad mobil loni udělal.Také jsem udělal na 97.0 rychle DLF, ale to je prakticky z dálek vše. Přesto, že už vím, na které straně kopce, a jak vysoko kde chytnu co nejčistěji zejména konkretní zahraniční stanici, tak se mi na rádiu RDS nedařila rozsvěcet. Pražský prostor je velmi přehuštěný a takový Beat na 107.5 z Berouna, Jizera na 107, CR Plzeň na 106.7, Hitradio na 99.5 , to jsou všechno RDS zabíjáci pro Bayerny,Lausitz, který je slabší ještě než sousední RSA, pro Radio Muzycne. Jinak ale kvalitní příjem. Do terénu asi příště opět s mobilem.

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe: Éter Online
on: April 6, 2013, 10:22

Zdravim všechny,
tak jsem reinstaloval své Pc a s tím zmizlo pár dat a hesel i samozřejmě sem :D tudíž mám tenhle nový nick.
Počasí je fakt na nic – ale zkoušim pokusy doma s mou příjmovou hašašírou,čemu říkám anténa :D (inu,je to směska kabílků a drát),ale zázraky se dějí.
Podařilo se mi takto znovu zde ve Voticích u mě přijímat 105.3mhz Černou horu,92.3 Relax,90.7 Radio Color(Ethno),parádně nyní se zlepšily dálky,díky 0db.
Krásně mohu stanice odladit a to i ty silné – jako je Buková Hora i když více zapracuju Ještěd,jen mě štve – že ten náš mi tu dělá pořád paseku – je to tím,že mám téměř přímý výhled na něj,dole ve městě je situace jiná a je to v pohodě – třeba v podobě Černé hory – která tam jde velice krásně stereo bez ruchu oproti mé lokalitě,nyní se tu dokonce stabilně chytne i 92.8mhz Magic(Náchod/Dobrošov 141km)
Díky odladitelnosti se stabilně usadil signál z Lichtenbergu,takže je možnost 88.8 ÖE3,100.5 Life,104FM4 143km,Weitra/Wachberg 111km,krásný prohoz na 98.1 ÖE3/Kiss 98,92.7 ÖE1.Téměř místní kvalitou tu jede Nebelstein 108km 104.9mhz Musicsender.
A po dnešku se uvidí,zda-li je tu stabilně usazen i Jauerling a nyní nejčisťší stanice z něj u mě 98.8 FM4,stále jede bez výrazných kolísáních.
Myslim,že si člověk může,zas trochu ten příjem zpříjemnit a obohatit a to je jedině dobře :)

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87