Diskuze

Strana: 1 2 3 [4] 5 6
Autor Tema: RÁDIO ETHNO
Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: March 28, 2010, 11:58

Já si nikoho, kdo by neposlouchal metal a rock nevybavuji. Před 30 lety.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: March 28, 2010, 08:48

Říkám, že před 30 lety. Koncem 70. a začátkem 80.let.

FM
Registrovaný
Příspěvků: 85
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: March 27, 2010, 21:54

Metal a v Ostravě?, to bych nikdy neřek. Možná dřív pro horníky, teď dance a rap Hellax mimo jiné i pro feťáky a nezaměstnané.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: March 27, 2010, 06:26

Já byl v Ostravě pro změnu 2 roky na vojně a také jsem tam měl jednu velkou lásku. V té době zuřil v Ostravě Metal a to velmi tvrdě, bylo to jedno z nejvíce metalových měst v zemi. Horníci atd. Tvrdý život, tvrdá muzika. V Praze a Brně, naproti tomu šla Alternativa. Kdo neposlouchal Alternativu nebyl v Praze nebo Brně,,in“. Ale v Ostravě to byl Metal. Ten tam jel šíleně. Proti němu se tam zvedala tehdy obrovská vlna Punku. A opět neznám nikde tolik Punkáčů, jako v Ostravě. Války mezi Metalisty a Punkáči byly na denním pořádku dne. Byly matalácké hospody a byly punkáčské hospody. Všechno tam šlo z Polska. Obrovský vliv Polska tam byl.Liberec je taky třeba kousek od Polska, ale tady Poláci celkem nikoho nezajímají. V Ostravě tomu tak nebylo. Tam byly ty vjemy z Polska několika násobně silnější. Daleko více byli s Poláky propojení a daleko více je tam vnímali a brali. Takže vznik prvních rockových, potažmo metalových stanic, považuji pro Ostravu velmi a naprosto za logický. Viz. jak jsi připomněl nedávno ten Attack ! A také vznik Pařízkova Hey atd. Je to jen pokračováním logické cesty Citrónu. V Praze by ho s tím vykopli. Ostrava to žrala. No a samozřejmě mezi tím se změnila doba a posunul vývoj, takže posun k Technu viz. Helax a Ethnu je naprosto logický. Dnes je Ostrava barevná, velmi barevná.
Nad strategií Radio Investments jsem se nikdy takto nezamýšlel. Je pravdou, že nebylo nic snažšího a samo se to nabízelo, udělat rockové rádio už z KISS. Ovšem oni ho předělali na pop a jeli pop. Podle mě celkem zbytečně, mohlo být rockové a jet jako rockové rádio. Dlouhou dobu ještě v Praze, Táboře, Liberci a na jednom místě hrálo rockové víkendy, zatím co jinde už byl pop. Pak pop nasadili všude, pak různě laborovali sem a tam a nyní se kloní k Dance. Ale jen kloní. Podle mne Country rádio strašlivě zaspalo, byla doba, kdy bylo v ČR 6 country stanic, tehdy mělo CR žádat o vysílače a dokrýt ČR a bylo by dnes celoplošným country rádiem. Jenže to také neudělali. Je možné, že to chtěli napřed tedy pokrýt popem viz. KISS. V důsledku toho jim vypadl Rock. Takže vyrobili BEAT, přesvědčili se o úspěšnosti Rocku a začal dokrývat BEAT. A country zase odsunuli a až teď si CR trochu říká. A je možné že R1 je až poslední. Je to možné. může jít o ekonomické, nějaké jejich úvahy. Napřed Pop, pak Rock, pak Country pak Alternativa. Je to možné. Mohli to mít dávno s rockem a country pokryté, když by chtěli. Na druhou stranu nelze zapřít fakt, že popové Kiss jim přináší tolik posluchačů, co Rock tj. Beat a co Country rádio dohromady. Takže z hlediska ekonomiky to zase, až tak úplně blbě neudělali. I když já bych to nechal volně růst, tedy neupřednostňoval ty stanice mezi sebou a dal jim prostor a svobodu všem. Kdo chce country ať si má country, kdo chce alternativu, ať má alternativu, šířil bych je paralelně, všechny současně. Ale nevím, zda je to ekonomické. Rozhodně Kiss jim vydělá více nežli Beat a Beat více nežli CR a CR více nežli R1, to je zase celkem logické.
Tak on má asi p.Pýcha s tím Ethno rádiem trochu potíže, tedy nezapomenu na ten děsný web s kterým to začalo i když už je OK. Asi nemá moc lidi a bůh ví kolik platí. Zaznamenal jsem tam nějakého děsného mlaďocha, který vůbec nevěděl která bije, stejně jako naopak důchodce, který sotva mluvil, ale zase znal. Takže asi moc velké částky za tu práci nenabízí. Nic méně snad někoho sežene. Vždyť Limonádový Joe přece lidi měl a Sázava taky, proto mluvím o tom, že tyhle dvě stanice zavřít, prostě ukončit a napřít to všechno do Ethna, jestli chce přežít. Tam asi záleží jaké jsou vztahy Pýcha versus Žantovský, což já nevím. Zase těžko např. bude uzavírat svoje, pokud někde jen hostuje anebo může být Žantovský jen použitý jako bílý kůň, tedy na jméno, protože Pýchovi nikdy nic dát nikde nechtěli, žádal si stále o ta Simple Music Rádia atd. Takže nevím. To jsou jejich interní věci. Ale byla by to škoda a katastrofa, když by se dostal do potíží s RRTV a zase mu to zavřeli. Vlastně Limo Joe v riti. Sázava v riti. A pokud by mělo jít i Ethno do riti. To by byla nedozírná škoda. Nikdo to nehraje./Mimo Vltavy, Leonarda a Wave./ Kam on se kloní žánrově to je pro mne trochu hádankou. Některé věci z Joa doopravdy nesnesu. Některé snesu velmi dobře. Sázava mi seděla podstatně více nežli Joe. Ethno je výborné, hudebně. Ten zbytek, je jak říkáš, hodně slabý, to za co ho kritizuje RRTV, ale žánrově, je perfektní, hudba je úplně super a perfektní. Mohl by nechat Ethno a Fill a zbytek zrušit. Takhle mi sedí ETHNO a takhle mi sedí FILL, to je relativně čisté. Joe a Sázava byl vždycky spíše takový neuspořádaný všeho mišmaš, ale na rozdíl, od skoro všech jiných, s dobrými věcmi. Koukám, že má i osobní stránky http://pycha.net/firmy.html

_Ovi
Registrovaný
Příspěvků: 90
PostOstrava!!! Ostrava?
on: March 26, 2010, 22:16

V Ostravě jsem studoval a znám dobře tamní rozhlasovou nabídku. Alternativní formáty tam člověk musel ladit ze Slovenska a Polska. V Ostravě vysílá Vltava, žánrově dobře vymezený Helax, ale to je vše. Za jistou formu alternativy nebo spíše nonkonformity se tam dá považovat snad jen studentské Rádio Kolej, které však není terestrické. Z toho důvodu by v Ově někteří posluchači „jiné“ rádio uvítali.
Radio Investments má v regionech zřejmé priority – nasadit Beat, potom Country a teprve pak lze uvažovat o Radiu 1. To je podle mého názoru lepší „vývozní artikl“ než Ethno. R1 je vypilovaný, odzkoušený a neodfláknutý produkt.
Ethno je po půldruhém roce vysílání stále ještě jakoby v plenkách. Hlavně co se odbavení vysílání týče. Mě jako posluchači vadí, že licencovanému rádiu s poměrně dobrým vysílačem vypadává odbavovací počítač, mezi skladbami jsou občas šílené pomlky, některé skladby jsou hrubě useknuté, tu je slyšet reklamní spot bez jinglů, tu zazní reklamní jingl a po něm žádná reklama, tichá hudba střídá hlasitou. Opakování týchž interpretů v jedné hodině, opakování Nely Boudové…
Radio Ethno je hudebně unikátní a oceňuji, že se konečně pomalu rozjely jednotlivé žánrové pořady. Ethno, to je dobrá hudba, ovšem podaná silně amatérsky. Pokud však do Ostravy nebo Brna vstoupí dříve než Radio 1, posluchači budou rádi aspoň za to málo. To vše za předpokladu, že Radio Ethno nezmutuje po vzoru nebohého Rádia Student.
http://home.tiscali.cz/oviradio/

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: March 26, 2010, 20:09

Ne, má naopak rozum. Neříkám horní, dolní, nějaký zapadákov. Ale proboha nemějte furt, všichni, od nějakého rozhlasového fochu nebo čeho, v téhle republice, lidi za pitomce, to mne opravdu, co by posluchače, hluboce uráží./ To není na Tebe, samozřejmě, ale na ty voly, co tu vlastní rádia./ Myslím, že jsem sakra poznal dost lidí a vím, co poslouchají. Alternativní rádio a i etnické rádio je schopné přežít tak v 5 největších městech. Jít níže bych se bál. Ale 5 největších v pohodě. Cca zhruba plán s Wave, rádia pro univerzitní, studentská, vysokoškolská města. Určitě to unesou 3 největší, tj. Praha, Brno, Ostrava. A znovu zdůrazňuji, význam, právě Ostravy.

Prostuduj si, prosím, pečlivě tyto stránky http://www.colours.cz/

(Ještě tě trochu navedu, třeba na tenhle kousek http://www.colours.cz/historie/1-oceneni )

Ethno do Ostravy patří. A Brno je jen logickou spojnicí mezi Prahou a Ostravou.

Ještě k té kvalitě a výhružkám RRTV.
No, je otázkou, už jsem o tom párkrát přemýšlel, jestli by pro p.Pýchu nemělo význam zastavit své netové projekty jako Sázava, Limonádový Joe, Ámos a nenapřít spíše veškeré síly na Ethno rádio. Mám pocit, že ho to zbytečně odčerpává a sám tu napsal, kdysi, v rozhovoru o co významější je stanice na FM, byť třeba s jedinou frekvencí. Možná by nebylo od věci opravdu dát už Sázavu a Limonádového Joa k ledu a věnovat se plně a moc Ethno rádiu.

Fill by zatím asi mělo smysl ponechat, ten se věnuje pouze rocku a World Music se tam neobjevuje, na rozdíl třeba od Sázavy, kde se objevuje i World Music i country i rock.

No, opravdu nevím, no. Ale v poslední době jsem získal nějaký takovýhle pocit a dojem. Zbytečně tříští síly. A raději jednu jedinou věc na 100% nežli jich mít 5 polovičatě. Možná by takový postoj Ethnu pomohl.

_Ovi
Registrovaný
Příspěvků: 90
PostExpanze Radia Ethno?
on: March 26, 2010, 19:57

V databázi fmscan.org se objevil potenciální kmitočet Ostrava 91,8 MHz. Zprvu mi to přišlo jako omyl, ale pak jsem našel ještě Brno 99,4 MHz. Pokud je to pravda, pak má Petr Žantovský docela velké plány (a oči).
http://home.tiscali.cz/oviradio/

oviovi
Registrovaný
Příspěvků: 51
PostEthno porušuje licenční podmínky
on: June 3, 2009, 21:55

RRTV upozornila Radio Ethno na porušování licenčních podmínek. Není divu, jeho program je opravdu až příliš úsporný a odbytý. Avizované programové schéma a 10procentní podíl mluveného slova včetně zpráv ani po 8 měsících existence stanice nejsou na 90,7 realitou. Radio Ethno hraje zajímavě a originálně, přesto má tandem Žantovský-Pýcha co zlepšovat.

http://home.tiscali.cz/oviradio/

oviovi
Registrovaný
Příspěvků: 51
Post90,7 hraje dobře
on: March 29, 2009, 21:57

Příjem v samotné Praze je teď vzhledem k povolenému výkonu výtečný a Ethno je tak možné naladit téměř na celém území metropole. Použitelný signál má např. Černý Most, Prosek, Bohnice, Ruzyně, Zličín a samozřejmě centrum, kde je nyní výrazně lepší odolnost vůči směsi silných signálů Strahov/Žižkov. Dobrý příjem zůstává i na Zeleném pruhu a v Kunraticích.

http://home.ti scali.cz/oviradio/index_soubory /obrazem.jpg

beat
Registrovaný
Příspěvků: 66
PostVelke zlepseni
on: March 29, 2009, 10:46

Tak jsem vcera hodne jezdil a presun na Strahov byl namiste.Vynikajici prijem!!

Strana: 1 2 3 [4] 5 6