Diskuze

Strana: 1 [2] 3 4 5 6
Autor Tema: RÁDIO ETHNO
Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: October 15, 2013, 17:18

Zdravím Ovi

a předně gratuluji k vlakovému úlovku! Připomělo mi to, jak jsem kvůli RDS kám objel před asi třemi lety stejnou tratí republiku :-).

Vím, že jsem se moc šťastně nevyjádřil . Nízkým vysílačem jsem chtěl poněkud expresně označit vysílání z centra Prahy ( pro nás je to dolík, který tu nelze přijímat), či snad z nízkého umístění na stožáru z mnohem výše položeného Strahova, nebo poukázat na jeho zde nedostatečný výkon.

Spíš to bylo vyjádření ve vzteku, protože, abych ho chytil ( i mimochodem s RDS) , tak musím na kopec a na RDS ještě i nějakou dobu čekat. Doma v bytě to vůbec chytit nelze ( i Beat na 95.3 tu jde nic moc a jen u okna a v práci také ne. A tam je mi to zvlášť líto, protože tam člověk může v sobotu po VKV poslouchat akorát tak Frekvenci 1. To je asi sílou i programem z možné nabídky tak nejvíc k poslouchání. Doma mám michodem netové rádio. Color je u nás jedna z nejslabších pražských stanic a tuhle mi nešla připojit pokusně doma ani na netu. Ale na netu mám jiná ethna, tak mi to vcelku nevadí :-).


Registrovaný
Příspěvků: 7
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: October 15, 2013, 08:48

rekace na výrok: Průšvihem pražské stanice Ethno ( nyní COLOR) je velmi slabý výkon ( 100 W a nízký vysílač).

Velmi zvláštní a hlavně totálně „logická“ formulace.
Rádio ETHNO – dnes COLOR vysílá ve skutečnosti ze čtyřpatrového anténního systému zn. Kathrein z jedné nejlepších a nejvyšších kót v Praze, tedy ze Strahova. Ano výkon má nižší, to je pravda.

Doporučuji přečtení článku (aneb co člověk – to názor):
http://www.oviradio.cz/postrehy/prijem-vkv-ze-strahova-na-vychode-cech-aneb-co-lze-take-chytit-ve-vlaku/

Hezký den všem a příjemné chvíle při poslechu nízkého vysílače naší barevné rozhlasové stanice. :-)

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: October 10, 2013, 16:26

Ahoj Matyasi.

Nikdy jsem se netajil tím, že kromě rocku a popu si někdy rád poslechnu podle nálady i hudbu, které se říká ethno. Poslouchám ji především na internetovém rádiu. Tam se rozhoduji, zda mám chuť na Mexiko, Tahiti,Hawai, Řecko, Italskou kantylenu, černou Afriku, Srbsko, Alpskou hudbu, Brasílii, nebo dokonce i arabskou hudbu, či Thajsko… atd. atd. Všeho stačí pár minutek.
Průšvihem pražské stanice Ethno ( nyní Color) je velmi slabý výkon ( 100 W a nízký vysílač). Zaregistroval jsem ji při ladění RDS na jižní straně našeho města a jinde není k chycení. Doma nemám díky možnosti ladění stanic na netu přímo z dané oblasti vůbec důvod ji zkusit ladit a v obyčejném rádiu ji tady nechytím. V práci by to o nějakém tom pracovním víkendu bylo zajímavé a jiná možnost není, ale prostě není stanice k zachycení.

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe: RÁDIO Color
on: October 10, 2013, 14:32

Je pro Vás tvorba,kterou tato stanice hraje zajímavá?poslechnete si ji?nebo by jste raději slyšeli jiné prvky či styly.

beat
Registrovaný
Příspěvků: 66
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: December 31, 2012, 18:41

SILVESTR PODLE MICHAELA dnes v Yes Clubu (bývalá Demínka) a také KONEČNĚ po 20 letech i V ÉTERU !!! Od 23h do 01h v PRAZE na 90.7 FM a v BRNĚ na 99.4 FM,

FM
Registrovaný
Příspěvků: 85
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: July 1, 2012, 18:08

Díky za zprávy, i když na mě působí se škodolibým zaměřením a nevím proč je tomu tak u tohoto rádia u rádia Dálnice bych to pochopil. Mohl bych psát tisíc důvodů, proč rrtv do něho nemá rýpat a jestli jo, tak držím Ethnu palce at vysílá dál aspon tak dobře jak vysílá. Web je pro mě doplnující informace, hledám na něm co se hrálo v uplynulém měsíci, a takto podrobně to málokdo má zpracované, Beat by se měl stydět. Program je tam rozepsán jak pro blbečky(kolik máme hodin) a nesedí tam neco? A jestli ne, tak je to možná obrana proti rrtv. Kdo chce nějaký lepší program, tak třeba http://www.radiojihlava.cz/program/ a tisíce dalších. Ve 100% se podepisuju pod příspěvek Josého, přstože má příspěvek skoro 2 roky, platí furt. Důvodem útočení rrtv je, že někomu se zachtělo frekvencí pro metropole (napadá mě pigi ale nevím). A že nenaplnuje tabulku poslechovosti je, že se nevystavuje po bilbordech což právě delá poslechovost, nikoli to, co vysílá za program. Stačilo by udělat malé nálepky s novým výraznějším logem po městě jak to dělají jiní třeba Jih to dává tam, kde ani nejde zachytit.

_Ovi
Registrovaný
Příspěvků: 90
PostRadio Ethno vs. RRTV
on: June 28, 2012, 22:01

Další pokus Ethna o snížení podílu mluveného slova a osekání programu tentokrát neprošel. Když se podívate na web rádia a porovnáte to se skutečným vysíláním, asi vám dojde, že něco nehraje. Ethno se při udělení licence zavázalo, že bude „hudební stanice specializovaná na etnickou hudbu a world music, zpravodajství a informační servis s akcentem na multietnické soužití v hlavním městě Praze“. To před čárkou beze zbytku platí (hudba je vynikající a jedinečná), zbytek se nezdařil. Budu s napětím sledovat, jak dlouho ještě bude Ethno takto živořit na okraji zájmu posluchačů. Snad vydrží, ale mělo by se změnit.
http://oviradio.ic.cz/


Registrovaný
Příspěvků: 7
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: January 12, 2011, 07:43

Na Silvestra bylo ukradeno auto spolu s nejrůznějšími doklady a tež klíči, prosím kontaktujte mě na tento mail: mirek@pycha.net

Děkuji

Zazieska
Registrovaný
Příspěvků: 1
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: January 11, 2011, 22:47

Ahoj,našly se po Silvestru kliče s popiskem R1 Ethno, ozvěte se kdyby někomu chyběly :-)

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: September 28, 2010, 07:24

Recense je dobrá, tedy dá se říci pravdivá. I když nevyhlíží nijak zvláště positivně. I když, já říkám, rádia jsou tady k vůli hudbě. A toto splněno je. Proto ho považuji za velice dobré a potřebné. A cením si ho vysoko. http://web.telecom.cz/emerson/ Nic méně samozřejmě, technické výpadky jsou nepřijemnou věcí. Co se týče webu, ten je tradičně nejslabší částí této stanice, od samého začátku. Přitom paradoxně nejsnáze a nejrychleji opravitelnou. Snad přece není takový problém, nejspíše by na to stačil 1 den. Přepsat ho tak aby seděl a byl zcela v souladu. Tedy např. Místo 14 denního nedodržovaného cyklu, napsat slovo nepravidelně atd. Co se týče nedodržení některých věcí. Pro mne, jak říkám, je to nepodstatné, znovu opakuji, rádia tu mají být pro hudbu. Ovšem jistě, nežijeme ve vzduchoprázdnu. Rádio má za sebou varování od RRTV. Podle mého názoru podobnými věcmi trpěla i stanice Limonádový Joe a víme, jak dopadla. Bylo by opravdu blbé aby bylo radio Ethno někdy násilím ukončeno, ze strany nějakého úřadu, byla by to obrovská ztráta pro české FM, proto by bylo dobré nesplnitelné ptákoviny prostě odvolat, uvést do souladu licenci atd. Aby vše bylo kryté a sedělo. A nám zůstala jeho skvělá hudba zachována. Poslední část recenze už je trochu spekulativní. Nemyslím si, že sem by zrovna psali rodinní příslušníci apod. Myslím si, že toto rádio je schopné oslovovat celkem slušný počet studentů nebo lidí, kteří mají kladný vztah k hudbě a z vrzání různých Impulsů, Blaníků, E2 a F1 a spol. se jim dělá zle. Jestli tomu říkat zrovna cult, to také nevím. Je to hudba. A hudba to je a hudba je styl. Když není styl a když není hudba, je to hovno a ne rádio a to lze říci o 90% těch sráčů, co tu vržou a zaneřáďují naše FM. Ethno hudbu má. Pravda mohlo by maličko uslušnit ten web a ty podmínky apod. aby bylo vše v souladu a nemohl proti nim nikdo nic říci. Což samozřejmě v této chvíli, bohužel, celkem oprávněně může. viz. různé body recense. Je to tak. Výraz, rozpačité, je na místě. I když je to škoda. A z velké části naprosto zbytečné.

Strana: 1 [2] 3 4 5 6