Diskuze

Strana: [1] 2 3 4 5 6
Autor Tema: RÁDIO ETHNO
Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe: Portfolio koordinací se rozšiřuje!
on: April 8, 2015, 07:56

Je zavádějící že Admin tohoto webu – už dávno neupdateoval stránky některých stanic -(úprava názvů apod.) no to nic.

Takže,Pražská stanice Color music – nám začíná pomalu jistě i se svou sestřičkou Sázavou putovně kordinační cestu do regionů.Podle posledního záznamu,do kterého je možné nahlédnout volně na netu,jde o tyto lokace:

Color Music:

– 92.4 – Znojmo
– 96.0 – Opava
– 98.2 – Tábor
– 98.6 – Karlovy Vary

Sázava :

– 88.0 – Znojmo
– 90.1 – Opava
– 99.9 – Tábor

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: January 30, 2014, 18:59

Já se jen bránil. Nevím, kdo sem vletěl a začal tu cosi o androidu, o přemýšlení a o mém stěžování si v diskusi.

Jinak se mi nezdá, že by se tady na webu vůbec někde o něčem diskutovalo. Trochu jsem tedy tady nakousl problematiku poslechu netového rádia a vaše odpověď je, že je to dlouhé na čtení. Má to cenu?

Ne, nechci diskutovat za každou cenu. Také Vám přeji hezký den. Nebudeme se přece hašteřit


Registrovaný
Příspěvků: 7
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: January 29, 2014, 21:31

Dlouhé a vyčerpávající… Asi jen nechápu proč zde diskusní příspěvek na s tématem radio ethno.
Snad na lampárnu hl. nádraží přidat úvahu na téma internetového přijímače by asi bylo logičtější.

Někdo rád holky, jiný diskuse za každou cenu. Ale taková je holt asi doba.
Hezký večer a bohulibě strávený čas, ať již je to kdekoliv.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: January 29, 2014, 18:55

Pane Pýcho,

před rokem jsem si zakoupil internetové rádio Sencor Sir 007, které mi snad přijde, jako jediná rozumná varianta pro příjem internetového rádia vzhledem k ceně ( 1000 Kč), velikosti i možnosti sebou rádio brát na cesty.

Tento přístroj spolupracuje se stránkami csr.vtuner.com , kde je možné také přidávat vlastní stanice do rádia, nebo provádět i podobné operace ( přesuny), jako v rádiu. Některé přesuny jdou jen na webu.

Spokojenost je otázkou. Teď mi třeba jedna moje oblíbená stanice z Alp hlásí už třetí den po naladění nějakou vnitřní chybu serveru. Celá řada stanic nejde ( často hláška neznámý formát a jiné), ale naštěstí jich spousta jde. K mé radosti konečně přibyla do seznamu stanice Congo Planet, kterou jsem sice před půlrokem si přidal sám, ale nechodila. Ani teď se nenačítá a to bez chybového hlášení. Aktualizace Firmware celý rok nejde ani po recenzí celé řady zákazníků a nikdo s tím nic nedělá.

Když jsem psal na webu článek o internetovém rádiu, tak to zajímalo pouhých 24 lidí. Mám štěstí, že tu moji oblíbenou etnickou hudbu hraje spousta stanic ve světě, které mi rádio chytí. Nečekejte, když mám dokonce koupené internetové rádio, že budu stanice poslouchat někde na PC, nebo si zase kupovat něco nového ( jiné rádio, telefon, tablet apod.) Pražské Ethno tam nejde….tečka, vyřízeno. Stejně poslouchám rád hudbu přímo ze země jejího původu. A divím se, že se na stránkách vtuneru ani nijak o ničem nediskutuje. Diskusi tam nemají.

Takže, asi takto pane Pýcho.


Registrovaný
Příspěvků: 7
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: January 28, 2014, 18:01

Inu, jednak např. v aplikaci Tune in radio pro android je již několik let COLOR radio v seznamu (zatím pod názve ETHNO – i staré logo) a po kliknutí lze bez problému okamžitě poslouchat… Jednak lze poslouchat RADIO i např. přes aplikaci Xiialive pro android. Zcela postačí kliknout si na odkaz na našich www stránkách a když se telefon optá, čím spustit, vybere se systém android a následně se nabídne aplikace Xiialive a radio hnedle začne hrát.

Takže bez urážky – chce to jen trochu přemýšlet a ne si hned stěžovat do diskuse.

Hezký večer. M.Pýcha

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
Post RÁDIO ETHNO
on: January 25, 2014, 15:36

Tak jsem si zkoušel tuhle stanici přidat do playlistu stanic v mém přenosném internetovém rádiu a v průběhu několika dní ji několikrát zpustit. To se nedá. ,, Operace se zdařila, pacient zemřel.“Člověk bydlí kousek od Prahy a ,, jedinou exotickou českou stanici“ si nepustí, protože to na ničem nejde. Snad jen v PC by to šlo, a proč bych to dělal, když mám speciální přijímač pro poslech rozhlasových stanic z celého světa.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: October 17, 2013, 15:54

Taky bych byl moc rád, kdyby to tady chodilo. Já nevím, co to tam sedí za lidi, co o tom rozhodují. Najednou překvapivě zjišťují, že i dechovka, se v rádiu a televizi vysílá. Ale, to jsem odbočil.

Proč je tady 99 všelijakých fajn rádií, které lezou nám starším na nervy a vržou všechna to samé? A když slyším nějakou pro mě poslouchatelnou hudbu, tak mnohdy na první poslech rozeznám, zda jde o play-list naší stanice, nebo německé či rakouské.

Proč je jen jedna ethno stanice a ještě tak slabá? A to se může stát, že zrovna může hrát něco, co člověka takzvaně nevezme, nebo na to nemá chuť. Vždyť je na zeměkouli tolik států a různých kultur.

Moje vlaková vánoční cesta byla takovým projetím republiky po trase na Olomouc- Břeclav- Brno- Kolín…
Kochal jsem se výhledy z vlaku, vzpomínkami na staré časy, kdy jsem tím směrem nějak víc toho najezdil a přitom projížděl mobil a lovil RDS. Jsem však občas trochu společenský typ, tak se to moc nevyvedlo. Zrovna kolem České Třebové jsem si pospíkal až k Olomouci s Brazilcem, co jel do Krakova. Ale, v parku v Břeclavi jsem si ulovil nějaké to exotické Slovensko i Rakousko, což ovšem nejsou DX a měl jsem jen 30 minut času.

_Ovi
Registrovaný
Příspěvků: 90
PostStrahov jede, Color Music taky
on: October 16, 2013, 19:48

Ahoj Stanley, děkuji za gratulaci k úlovku. Vůbec největší železniční úlovek se mi podařil koncem září u Šternberku na Olomoucku, kde hrálo Expresradio 90,3 a BBC 101,1, obě, jak jinak, ze Strahova.
Ale něco k tématu: Color Music Radio mě doprovází každé všední ráno, nejprve při snídani Svět podle Michaela a pak cestou do práce Frikolora. Zrovna dnes to byl od DJ Frikyho opět nevídaný nářez. Jsem moc rád, že takové živě mixované urban music vysílání můžu zase na FM poslouchat.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RÁDIO ETHNO
on: October 16, 2013, 18:02

Ahoj Matyasi!

Ale, tak to docela úplně není pravda.

Od jara jsme urgovali zástupce družstva, aby sem poslal anténáře na DVB-T ( společná anténa). Ústí totiž vysílá jen první tři muxy. On nejdřív začal s tím, že to nejde, že tu antéňák nedávno byl a Praha tu nejde. Já na to zase, že od května jede na 45. Klínovec, kde 4ka mux je, ale jen podmínkama ( anténa natočená na Ústí) a navíc jsem chytil za oknem na malou anténku 44.k od Krušovic. Přesvědčoval jsem ho další měsíce, až ten antéňák konečně nedávno dorazil a naladil tu i pražské kanály. Teď mám 27 TV programů a z toho 4 hudební. A co myslíš? Rád se kouknu na Retromusic, kde jsou Kiss,ACDC,Nazareth, pokec o nich atd. Ale, momentálně to mám po novotě.

Není to tak, že bych poslouchal ethno celý den. To mě jen někdy chytne, a pak dám třeba 15 minut Srbsko ( rádio Morava, Jížní vítr), dalších 8 minut Řecko, pak Tahiti, Brasílii a za 90 minut to klidně vypnu, nebo dám na Evropu. Když jsi ale v sobotu 8 hodin v práci a nejlepší stanice je tam Frekvence 1, tak toho máš časem taky dost. Na rádio Beat, abych vymýšlel, jak natahám po konstrukcích drát a časem to také omrzí ( reklamy i hudba). Vždyť to navíc všechno i tak nějak za ta léta známe. A tam bych to právě hodil na nějakou tu exotiku aspoň na chvíli. Člověče, takové rádio Alvorada z Brazílie ( tahací harmoniky, trochu Kučerovci…), to občas nemá chybu, ale taky záleží, co tam zrovna hraje za kapelu.

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe: RÁDIO Color
on: October 16, 2013, 14:14

Je pravdou,že kota Strahov nabízí to nejlepší,co může Praha nabídnout a Color v tom má prim – má to nejvýš ze všech vyzařovaných stanic,tak i takto slabý výkon – dokáže divy,rozhodně lepší 0.1kw nahoře než-li 1kw dole!
Škodnou a nepřející institucí je tu ČTÚ,který vůbec neuvažuje o reálnosti a už vůbec ne o prosperitě těchto jimi výdávanými výkony.Každopádně zatím něco je – když téměř všem broadcasterům v Pze navýšení nepovolil!
Coloru by slušelo 0.5kw z této koty a solidně by byla pokryta nejen Praha,ale i část Stř.Čech bez jakéhokoli rušení celoplošek!
Zajímavá a také nedoceněná kota je na Vidouli,výškově téměř stejná – vysílá z ní Dance Radio na 102.9mhz – taky pouze s 0.1kw,tady u mě na jihu ve Voticích i tento výkon leckde vymaže silný Impuls na 102.9mhz z Kleťe.Pochopitelně je to také postavením a výškou tohoto města.
Každopádně výkon s 0.5kw by nikomu neuškodil a broadcasterům pomohl i k více posluchačům a rozvoji.
Stanley – ty jsi fajnšmekr na exotiku – té já moc nepřilnul,ale neříkám že se mi to nelíbí,ba právě naopak,ale poslouchat to celý den,to ne.
Přece jenom střední Evropa udělala z člověka své a své obzory jsem si musel vytvořit sám a jsem za to rád,přeci více se člením k modernímu vývoji stylů,které vznikly z těch co tu byly a člověku přináší uklidnění,Relax a odpočinek.
Jmenuju jednu stanici za všechny,co poslouchám téměř stále,Vám také není neznámá:Zde nacházím to co potřebuji,za ostatní mluvit nemohu – ale rád bych obdobnou tvorbu lidem u nás přiblížil – posuďte sami:
http://www.lounge.fm/

Strana: [1] 2 3 4 5 6