Diskuze

Strana: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9
Autor Tema: RADIO LUXEMBURG
Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 26, 2011, 17:17

Ale jo, tak každý je nějaký a je to samozřejmě dáno mnoha náhodami. U nás to byl svátek, když táta přinesl domů první přenosné tranzistorové rádio a tak jsem nejdříve poznal ten Laxík. A snad v každé škole, nebo na každém učńáku se vyměňovali audiokazety s rockovou hudbou. Pak se objevili Sex Pistols s Punckem, a když jsem slyšel ještě desku rodičů se skupinou Kučerovci, tak jsem si myslel, že jsem opravdový univerzál, kterému se líbí snad vše :-). Jakmile jsem však slyšel soul, rap, techno a hous, tak jsem si musel přiznat, že tedy nejsem :-D . Je ale fakt, že náš undeground objevuji občas až teď v jednom našem vzpomínkovém televizním nočním programu na dvojce. Na vojně jsme na ty hudební německé pořady spíš koukali v televizi, ale loni jsem měl hroznou radost, když jsem při návštěvě Moravy slyšel OE3, což je, nebo bylo bráno jako jakási rakouská alternativa bavorského B3.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 24, 2011, 16:56

Abych pravdu řekl, Laxík ani další stanice mě nijak za bolševismu nebrali.
Ani Svobodná Evropa. Vůbec ,stanice , kde se nemluví česky ,nemám rád.
Pokud ladím na netu dejme tomu jazz, tak jenom stanici, kde se nemluví a
jen hraje. V temných dobách jsem se naplno věnoval rocku. A sehnalo se, co
kdo chtěl. Pokud vyšla deska dejme tomu Motorhead a chtěl jsem je, tak za
pár dní byli v kazeťáku. Existovaly kanály , odkud se hudba vozila a rádio
mě nebralo.Na vojně jo, tam se německé stanice ladily.Mě tehdy velmi
zajímal dejme tomu Třešňák, Nos, Čert , Pospíšil, Janota. Ale to bylo
dobou. Zrovna nedávno jsme vzpomínali a kamoš říkal, že má ty klenoty z
páskače ve sklepě. Měl Teslu, stereo páskáč, černý, tehdy byl velice
žádaný a také drahý. Ale to jsem odbočil. Snad jenom to, že OE 3 nebo
Luxembourg se také poslouchal , ale já jel spíš magič.Jenom k tomu
začátku, Evropa samozřejmě vysílala i česky.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostPosloucháte rádio Luxembourg ?
on: January 23, 2011, 16:55

Tak to není tak dávno, co jsem si zase pustil při domácí práci bývalé slavné Rádio Luxembourg, které dnes vysílá poněkud bez pompézních zvukových efektů, ale stále skvělou oldies náplň. Samozřejmě, kde jinde, než na http://www.radioluxembourg.co.uk . Je tu někdo, kdo si občas pustí tuto stanici ?
V roce 2006 jsem objevil asi čtyři weby, které se věnují starému rádiu Luxembourg na 1440 KHz na SV. Tehdy jsem se dozvěděl, že těm různým znělkám pořadů se říká jingly ( džingly). Většina webů měla ke stažení ukázky těchto jinglů z hlavního anglického vysílání ( 20 hodin až 4 hodiny ráno), ke kterému se všichni posluchači starší generace dodnes tolik hlásíme. Mně se hodně líbilo i holandské vysílání od 19 do 19.30, nebo v neděli od 18 do 19 hodin. Tam to totiž jen hýřilo zvukovými efekty mezi písničkami a musím se přiznat, že i já si tehdy nechal odvysílat adresu, jako zájemce o mezinárodní dopisování, což byla tehdy například možnost, jak si vyměňovat pohledy z jiných států. Dnes v době internetu a možnosti cestování do kapitalistických států je to úsměvná záležitost. Nakonec se mi podařilo najít jeden litevský web, kde byly uchovány celé bloky vysílání a dokonce i z holandských půlhodinek, který je tu níže zmiňovaný. Dnes je bohužel tato audioslužba přenesena na nějaké autorské, snad i placené stránky rapidshare, ve kterých se moc nevyznám a vůbec nerad se registruji někde, kam skoro nechodím, nebo jen málo. A dnes mě tak napadá i druhá otázka. Máte ještě někdo nějaké domácí nahrávky z vysílání toho starého Laxika, nebo jste někdy psali do redakce dnešního rádia na výše zmíněné adrese ? Také jsem jim za těch 5 let dvakrát psal, ba dokonce zaslal materiál a nikdy zatím neodepsali. Takže Barko, k tomuto příspěvku mě inspirovala ta poznámka, že ne každý nám vždy odepíše a já si trochu zabil čas čekáním na jednu povinnost, kterou za chvíli mám :-). A alespoň jsem ten téměř dnes zapomenutý Laxík oprášil, jestli ještě teď tu běhá někdo, kdo tu ještě třeba i nediskutoval a kdo ho pamatuje.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
Post1440 KHz
on: January 24, 2010, 14:16

Co se dnes vlastně vysílá na slavném kmitočtu 208 metrů, 1440 KHz ? Tak zájemce se na adrese http://www.mediumwave.de dočte, že je zde občas možno zaslechnout německé vysílání RTL z Lucemburku ( com-pop),které zde provádí občas i nějaké testy v DRM, vysílání China international ( francouzsky,německy), nějaký slabý vysílač z Bělehradu,nějaké německé náboženské vysílání a mezi 17-19 hodinou Hlas Islámu ze Saudské Arábie ( arabsky).
Protože občas ladím rádio chvíli hlavně pozdě večer, tak jsem zde naladil pravděpodobně vysílání China international, ikdyž nutno říci, že snad vždy v anglickém jazyce.
Do Pekingu je to úctyhodných 7 490 km a dokonce má i vysílání v našem jazyku, ovšem na úplně jiných frekvencích. Po skončeném vysílání Hlasu Ameriky, Volá Londýn, HCJB Equador a Svobodná Evropa, je to s nedělním krátkým vysíláním z rumunského Temešváru a snad i Vatikánu, jediné ( a nejdelší) zahraniční české vysílání pro ČR na Zemi. Možná, že je to trošku škoda. Pravda, tento příspěvek by snad patřil více na mrtvou diskusi Českého DX klubu (http://www.dx.cz), ale proč třeba tady nepřispět s příspěvkem ražení, který je těžko někam umístit ? Vždyť rádio, to není jen několik desítek našich popových stanic na VKV, ale je to spousta jiné rozmanité kultury. Kdybych byl teď v diskusi o televizi, určitě bych kritizoval množství a obsah pořadů v našich multiplexech.
Kdysi se mi velmi líbilo vysílání televizního programu OK3, který velmi dbal na to abychom se učili světovým jazykům ( malé pokrytí),neboť i v rámci sjednocené Evropy přejedeme po pár kilometrech naše hranice a ocitneme se i tak ve zcela jiném světě. Někdo namítne , že to není pravda, že tu máme stejné lesy, podobná města, stejné obchodní domy se stejným pojmenováním a sortimentem. Ale, to je omyl. Při bližším pohledu si uvědomíme vztah lidí k různým předmětům, zajímavé nápady, úctu k vlastní kultuře, vlastní zemi a nutno říci, že zásluhu na tom má třeba právě televize, která nedává jen přiblblé levné americké seriály, které najdete v multiplexu na mnoha programech,ale různé cestopisy zaměřené právě na vlastní Zem a její propagaci v Evropě a ve světě. A tady jsme za velkým sousedem hodně daleko.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 11, 2010, 21:33

Tehdy, když jsem našel Caroline v analogovém satelitním vysílání, tak tam tehdy byla i tato stanice a to byla taky tehdy pro mne bomba, tak ji zde občas rád připomínám… http://www.eastkentradio.com/klassik/index.htm i když tedy nejde o žádnou lodní flotilu…

merhaut
Registrovaný
Příspěvků: 16
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 11, 2010, 21:01

Jasně, youtube jsem prošmejdil, i CD s muzikou z Radio Caroline nakoupil :-)

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 11, 2010, 19:49

Teď mě něco napadlo a ono to vyšlo…

Tahle videa jste viděl ?

http://www.youtube.com/watch?v=hyYkxphQCFI

http://www.youtube.com/watch?v=jJdT-CKDwHw

http://www.youtube.com/watch?v=RA6dw7a_MEU&feature=related

merhaut
Registrovaný
Příspěvků: 16
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 11, 2010, 19:34

Zdravím vespolek pánové, měl bych prosbu. S kolegy jsem založil nový fandovský pdf hudební magazín Rock+, zaměřený na starší a pokročilé rockery. Více zde: http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=35&t=3586

Jedno z úvodních témat na několik čísel je i rozhlasové vysílání. První část Piráti v rozbouřených vodách otevírá historii lodních pirátských rozhlasových stanic. Chtěl bych navázat dalšími podobnými články. Nebyl by někdo z Vás ochoten zpracovat nějaké „historické“ a později i současné rozhlasové téma podle vlastního výběru a chuti?

Pokud ano, můžete mě kontaktovat na merhaut@mbox.vol.cz – díky předem
Jaromír Merhaut

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 9, 2010, 17:33

Ale, tak proč ostatně nenakousnout i jiná témata, když je tu nouze o diskutující, natož o téma rádia Luxembourg. Jak se znám, tak se i já časem zase zamotám někam jinam a za dlouhou dobu si vzpomenu, a pak budu přemýšlet, jak se do daného fora vlastně hlásím :-). No,odkazů je tu teď požehnaně, tak jsem zvědavý, zda je aspoň trochu prozkoumám. Zdálo by se, že na tom nic není, kdybych neměl ještě jiné zábavy a (povinnosti). Teď tu mám knížku Sto hvězd rocku a popu ( krásné obrázky), a i tak je v pořadí.
Mimochodem, mám jeden problém se psaním příspěvků. Na starém počítači, jsem musel mačkat klávesu pro přepínání velkých a malých písmen, což byla paráda. Na tomto se mi po mezeře za tečkou předešlé věty automaticky zobrazuje velké písmeno, ale jelikož jsem logicky zvyklý používat klávesu přepínání písmena, tak začínám věty malým, a pak to musím opravovat. Už jsem z toho zlepšováku nanervy. Neví někdo, kde se dá tohle pravidlo psaní zakázat?

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 9, 2010, 14:00

Když jsme se dostali v tom povídání od Luxembourgu až k Ethno rádiu. Tak k tomu také něco povím. Myslím si, že českou štafetu u nás držel tento pán. http://world.freemusic.cz/ nebýt jeho pořadů na Vltavě, tak už ten FM Tuner fakt dávno vyhodím, jako zcela nepotřebnou věc, tedy nežli se dostal na FM Beat. On je taky statečný uživatel satelitního příjmu, takže vždy i měl na svých stránkách případně i Rock & Popu atd. Když ještě nebyl net, tak rozšířen, co je kde zajímavého o World Music na satelitech. A tak díky jemu jsem se v jisté době stal pravidelným posluchačem pořadu Macossa na rádiu MDR Sputnik. Taky byl jeden pořad na BBC World Service, jeden dokonce na CNN. Jeden velmi významný, ale opravdu velmi na BBC 1, ten chlap byl prostě legenda http://en.wikipedia.org/wiki/Andy_Kershaw
později byl přesunut, myslím na BBC 3.
http://www.bbc.co.uk/radio3/presenters/andy_kershaw.shtml
Také je nutné započítat irskou stanici RTE, jo a něco bylo taky na americkém Public rádiu. No a pak už přišla ta novodobější historie, kdy už je dnes doba, kdo to hraje Leonardo a Wave, které ovšem vyhnali z FM /dokonce se spekulovalo, zda v tom, čirou náhodou, nemá prsty Ethno rádio, protože majitel tj. p.Žantovský je členem stejného klubu jako pí.Jaklová, což je ta známá normalitárka a likvidačka z Rady ČRo, která podporována, ještě jedním bývalým agentem StB dělá v ČRo hrozné zle a stojí i za likvidací generálního ředitele ĆRo p.Kasíka, který dal Weve, život/. Z německých bych ještě zmínil již zaniklou legendu Multikulti Radio Berlin a samozřejmě dosud funkční WDR 5 Funkhouseuropa http://www.funkhauseuropa.de/world_wide_music/index.phtml kde dokázali celé dny vysílat koncerty nejen afrických muzikantů, ale třeba balad z Finska, Norska apod. Ohromě zajímavé. Tím jsem si vzpomněl, že dobré koncerty dával i vždy v pátek 1x za 14 Deutschladfunk. Také u nás máme už velmi známý a slavný festival http://www.colours.cz/2009/summer/cz/ v podstatě by se o něj měla rádia rvát a přenášet jej celý… Ovšem zatím jsou asi většině z nich nějaké hvězdičky z doby socialsmu milejší nebo, co …No uvidíme, snad se to zase během dalších 10 let posune ještě trochu více do normálu.

Strana: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9