Diskuze

Strana: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Autor Tema: síť rádií HEY
Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 20, 2011, 13:06

Jose , nelze než souhlasit . Tyhle diskuse nic nepřináší , tak se na to
vykašleme.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: síť rádií HEY
on: March 20, 2011, 10:22

Tak se tak nerozčiluj kvůli druhým, prý to krátí život. Vlastně jsem neměl asi do této diskuse lézt, když jsem Hey ani nikdy neslyšel s vyjímkou úlovku RDS :-). Ve svém příspěvku o těch akcích, kde se platí za vstup, a pak je nějaký předlouhý program, jsem stejně zapoměl třeba na kapelu Tři sestry, na kterou jdou všichni bez rozdílu věku, ale stejně to sem nepatří.
Máš pravdu vtom, co jsi zde napsal. Hudba se míchat nesmí. Od toho se posluchač odladí na jinou stanici. Ani já netancoval na Hložka a Kotvalda. To se prostě hrálo v rádiích na pracovištích, v jukeboxech v hospodách apod. Na druhou stranu jsem vymetl klidně i nějakou vesnickou zábavu, kde dechovka občas zkusila zajet i do popu, ale také bary v různých městech, kde živé neznámé kapely hráli třeba Baltimoru- Tarzan Boy ( hit Sparty Praha 1986 před utkáním), nebo Petshop Boys. Ono se ostatně o rádiu Luxembourg nedá říci, že by se tam hrál jen pop, nebo jen rock. Zahráli Queen, či Kiss a pak šla nějaká popová písnička ( teď mě napadá třeba Paula Abdul-Rush rush).Zajímavé, že to šlo nějak k sobě. Větrník, to byl mimochodem prostě pěkný pořad na Vltavě. Na druhou stranu jsme si s klukama vyměńovali tuto nedostatkovou rockovou a metálovou hudbu, která se sem vždy nějak dostala a dokonce snad některé desky, které jsem poslouchal, posílal prý někdo přímo z USA. A že se tato hudba hrála na čajích, to je pravda, jen jsem byl asi spíš víc po těch barech. Asi v důsledku toho můžu obě kategorie, ale jakmile pop odbočuje od linie oldies, už s tím mám problém. To jsme hodně odbočili. Nicméně, tak, jak jsi zde vysvětlil tu situaci, tak s tím lze souhlasit. Hezkou neděli.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 19, 2011, 21:21

Jo jenže nemůžeš to zmixovat všechno dohromady, protože, jak správně říkáš, každý má rád něco. A pokud to někdo zmixuje všechno dohromady, tak je to IDIOT. Protože se mu z té stanici poblijou všichni. Tedy jeden jako druhý. Proto jsou rádia stylová, jen zaměřená na něco. A další problém je, že za komunistů tu chyběly zahraniční písničky, prostě se nesměly. A tak všechna rádia po revoluci začala hrát v podstatě zahraniční POP, to do několika let spustilo averzi na ně a vznikla druhá vlna rádií s takovým tím socialistickým popem a návratem k bolševikovi a byl vyroben Impuls a Blaník a Čas atd. No a protože zase, kdo má rád rock / my tedy nebalili holky při žádných Hložkách a pod vyblitínách, ale při Black Sabbath a Deep Purple a Slade apod. co si tak pamatuju / no a tak začala vznikat rocková rádia. Těch je v této chvíli v České republice 8 kousků. Jsou města, kde jsou i 4. Jsou města, kde není žádné. Naše město má v této chvíli 2 rockové stanice a 11 popových stanic bez rozlišení toho, zda je to pop světový nebo pop národní. No a tahle debata je o tom, zda jedno z nich, tedy HEY je ještě stále rockovým rádiem. Tedy kolik tam má toho kvalitního rocku a kolik tam má toho jiného, co už na rockovém rádiu nemá, co dělat. A bavíme se tady o to, že tomu člověku, co to vede, rocková hudba nic neříká, protože i zde na serveru on sám označil za rockové takové kapely, které rockové nejsou. A to mu velice dobře a poctivě a správně vysvětluje i pisatel toho otevřeného dopisu na konkurenčním webu, který na rozdíl od toho tvora, muzice evidentně rozumí a něco o ní ví. No a největší tragédie samozřejmě je, že to hovado, co řídí HEY, nejen, že tedy nerozumí hudbě, ale on tam nazývá hudbu VATOU a považujke jí za nepodstatnou. Tak se snažím vysvětlit, že k vůli tomu abych věděl kolik je hodin nosím hodinky, čtu noviny a všichni máme internet. Takže rádio se poslouchá k vůli hudbě a ne k vůli kecům nějakých pamrdů, jak si ten debil myslí. V podstatě on by nebyl schopen dělat ani nějaké discotékové rádio dobře, prtotože by tam do toho zase strkal třeba AC/DC nebo něco, co by do disca nepatřilo. On si prostě hudby neváží vůbec. Žádné. Říká tomu vata. Hajzl jeden tupej. Ale konec konců je to jejich majetak. Ať to krachne, co nejdříve, koupí to ALIGATOR a bude pokoj.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: síť rádií HEY
on: March 19, 2011, 19:56

Zdravím vás chlapy ! Jen bych řekl, že věk člověka nemá na vnímání hudby vliv, ikdyž tu je ovšem určitý generační předpoklad pro hudební styl. To je vidět na veřejných akcích. Zahraje nějaká naše kapela, kterou třeba ani neznám a najdeš tam lidičky od 15 do 30 let. A po nich přijde ACDC revival a je tam věková skupina nad 30 let.

Jeden ženatý člověk ve věku 44 let má v mobilu prostě rock, druhý svobodný mládenec ( 38) si pořád leští autíčko, repráky mu tam občas poskakují a jeho stanice je rádio Fajn, kde ňáká ,,kapela“ předělala slavný hit skupiny Boney M na skladbu s názvem Barbara Straisland. Pořád vykřikuje, že jde s dobou, nesnáší rock a dechovku. A pak přijdeš do styku s mladíčkem a udiveně se ho zeptáš: ,, Co to posloucháš? Spíš bych Tě typoval na rap „. A on s úsměvem odpoví: ,,Ale, taťka poslouchal Suzi Quatro a tak, a tak se mi to nějak zalíbilo. Rap mě tedy vůbec nebere.“

Dokonce i v jedné generaci najdeš obrovské rozdíly. Někdo je na rock, jiný zase jen country a blues, a pak máš lidi, co mohou rock, punck, klidně i ABBU, nebo dokonce i Kučerovce. A pak máš ty, co zase chtějí jen české písničky. V podstatě je to o tom, aby si pokud možno každý vybral, co má rád, respektivě to, nač má zrovna náladu.

Ani bych neodsuzoval toho Hložka s Kotvaldem, či Davida. Vždyť je to taková ta dobová kulisa k filmům Vesničko má středisková, nebo Slunce, seno…, kdy jsme tak nějak byli mladí, bezstarostní, v hlavě holky a samá sranda. Tím ovšem netvrdím, že jsem jejich nahrávky sháněl :-).

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 19, 2011, 15:36

No on to tam vysvětluje velice hezky, tím, že ten mladší tomu prostě nerozumí, pro něj to není hudba, ale nějaká vata, jak uvedl, když jim tam dělal školení. Ovšem samozřejmě, že mohou existovat vyjímky, kde lze slyšet zajímavé i od mladších, ovšem musí se o to zajímat a to v daném případě nebylo a není tak v případě tak asi 80% českých rozhlasových stanic. Diskutovat o tom opravdu nemá smysl, je to pouze dokument, jak zkurvili jednu stanici, nic víc. Je to soukromý majetek a mohou tam třeba pouštět smyčku internacionály stále dokola, je to jejich věc. Já osobně si naladím Beat a ty si naladíš Rock Max a může nám to být v podstatě fuk.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 19, 2011, 10:17

Nevím, co ma datum narození společného s řízením rádia a také nevím,
proč dál diskutovat.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 19, 2011, 08:33

Ač to vypadá zdánlivě nevině, tak tohle je na delší komentář.
On tam píše, že je ročník 1955 a na sbírání rocku se dal v roce 1970.
Já jsem ročník 1960 a na sbírání rocku jsem se dal 1973.
Čili on je o 5 let starší, ale já začal o dva roky dříve.
Takže mám na něj zpoždění 3 roky. No on tam píše, že ten kurvitel HEY je ročník 1967 a že to možná bude tím. Tak jistě opět má pravdu. Pokud vezmu do úvahy, že nejlepší muzika se udělala tak do roku 1976 nebo 1978 a pak už to stálo za hovno. Já to vidím na bráchovi, ten je 1966 a když k tomu připočteš dejme tomu těch 15 let věku, kdy se tomu začnou lidi věnovat, ne každý začne ve 13 jako já. Tak se dostaneš na rok 1981 a máš sračky na scéně. Prostě oni už jeli tvrdě v atmosféře, která tady byla, tedy totální normalizace, Husákovi děti. Humus a hnus největšího kalibru. No a když potom takový blb začne řídit rádio. Tak to vypadá, jak to vypadá. Buď se topí v nějakých sračkách nebo komunismu. Oni už prostě 60. a 70. leta rockové muziky nezažili. Zatím co my jsme chytili tak ještě ten konec. Jinak ale tohle je ta otázka rocku a těch sraček, co přišly po něm. Ovšem samozřejmě ne každý musí hrát rock. Ostatně rock je součást popu. A vyčlenil se z něj dejme tomu. A tak se dostáváme k té druhé části. Samozřejmě, kdo poslouchá Blaník nebo Čas, tak je blb a to tuplovaný. Protože samozřejmě i v popu se lze orientovat slušně a samozřejmě i tam se dá si vybrat vybrat. http://www.youtube.com/watch?v=f-oQ5KwRSMU&feature=fvsr nebo http://www.youtube.com/watch?v=FKCnHWas3HQ nebo http://www.youtube.com/watch?v=W0eM6fBahWw&feature=related
atd. atd. čili je zásadní rozdíl mezi popem z té doby a náckovskými rudými zlodějkami té doby. Takže samozřejmě všude po celém světě jsou v tomto postavení OLDIES RADIA. Ovšem u nás jsou to komunistické štvavé náckovské vysílačky Blaník a Čas. Takže v tomto případě se nejedná o rock versus pop. V tom případě se jedná o ostnatý drát a komunistický koncentrák. A přežívání tohoto komunistického koncetráku v médiích. Protože konec konců on je i dál dosti zásadní rozdíl mezi třeba Abbou a Hložkem nebo Davidem. Svět měl Abbu a komouši Hložka. I když my osobně nemusíme ani jedno ani druhé a dáme si raději Led Zeppelin nebo Uriah Heep atd.

Ještě dodatek. Jinak samozřejmě i ve zbytku Evropy najdeš rádia která by šla označit za národní nebo nacionalistická. Jako Řecko, Itálie, Francie, Německo, Holandsko…Ovšem ta nehrají nějaké umělohmotné paskvily vyráběné z příklazu strany, ale hudbu lidovou… Tedy tu národnost presentují a prosazují v lidovkách. Ovšem hudbu lidovou u nás komunistili zcela vymýtili, protože i tu považovali za nebezpečnou, takže pak došlo k této nenormálnosti nebo fázovému posunu, kdy nemáme ani klasické oldies stanice ani klasické lidové stanice, ale vše je převálcováno, normalizačními umělohmotnými paskvilníky. Čau.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 18, 2011, 21:31

Mě pobavilo víc věcí. Hey já komentovat nebudu. Nech jdou do kelu,
já žádné přiblblé pražáky poslouchat nehodlám. Mě spíš pobavilo, že
si autor toho článku popletl století. My jsme na rocku vyrostli a
byli nás desetitisíce. Dnes vyrůstají na Eminemovi . To je trochu
rozdíl. A nevím , co by jsme v téhle popo-rapo-hipo-techno době
poslouchali my. Tohle mě baví, když někdo odsoudí Čas a on bude mít
vždy více posluchačů , než my s rockem. Je to základní nepochopení
stavu . Jaksi 30 letá dáma bude dost výjimkou, když pojede do Itálie
na koncert hardrockové nebo punkové kapely. Oni posluchači Blaníku
a spol nejsou nutně blbci, ale nelíbí se jim naše muzika. Ségra říká
na moje CD , že je to hrůza a žádné duševní pohnutí u ní nepozoruji.
Ale má ráda Abbu. Já jsem kdysi pustil Óčko a tam byl pořad Frisbee a
já jsem se od toho nemohl odtrhnout , protože jsem byl úplně
hypnotizovaný hrůzou. Zbylých 99 procent diváků bublalo blahem.
Už se ani nijak do diskusí nezapojuji , nemá to cenu. Dal jsem si
teď večer 2 hoďky Rockmaxu se 105 a bylo to moc dobré. Jose 105 na
Maxu metal nepouští. JÓ, bejvávalo.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 18, 2011, 14:52

No, ale vidíš, že je to přesně to, co jsme oba říkali aniž jsme toho chlapa, kdy viděli, totiž to, že nemá o muzice ani páru… Ovšem, tím, jak tam nazývá hudbu vatou, tak tím mě tedy fakt dostal. Co to je za debila ? A o čem je jako rádio, když ne o hudbě ? To si jako to střevo myslí, že rádio udělá nějakým tím tupým žvaněním, co tam předvádí ráno ti dva šašci nebo čím jako ? Jako ty sportovní informace ať si tam klidně má, alespoň něco se tam dá poslouchat, ale to blekotání po ránu je fakt na přes držku, na informace se mu každej vysere, když k nim bude hrát píčoviny a jestli tohle není schopen pochopit, tak by měl jít dělat raději něco jiného. Ten pán mu to tam napsal opravdu velice dobře.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 18, 2011, 14:11

Já jsem si to přečetl a už dlouho jsem se tak nepobavil.

Strana: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15